Güncel

Ethem Sarısülük’ü öldüren polis yargılanacak

 Ethem Sarısülük’ün katili polis Ahmet Şahbaz hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin iade edilmesine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi yaptığı itiraz kabul edildi.

 Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Ethem Sarısülük’ü ketleden polis Ahmet Şahbaz hakkında hazırlanan iddianameyi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na iade etme kararı vermişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da bu karara itiraz etti. İtirazı görüşen Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Başsavcılığının itirazını yerinde buldu. Bu durumda Ahmet Şahbaz’ın yargılanması bekleniyor.

 Öte yandan dün Sarısülük ailesinin ve Kazım Bayraktar’ın kamuoyuna açıklanan bilirkişi raporunda polis Ahmet Şahbaz’ın öne sürdüğü meşru müdafa iddiasının yalan olduğunu söylemişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Bayraktar bir rapor hazırlandığını ve Polisin elinde zaten silah olduğunu ve polisin silahını eylemcilerin üzerine koşmadan önce çıkardığını söyledi. Bayraktar, iddia edildiği gibi polisin bileğine gelen taş sonucunda namlunun dönmediğini, polisin kitlenin üzerine koşarken ateş ettiğini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu