Manşet

Ethem’in ailesinden çağrı

H. Merkezi: Ankara’da Gezi Parkı direnişine yönelik saldırıları protesto ederken polis tarafından vurularak katledilen Ethem Sarısülük’ün ailesi yaptığı bir çağrı ile herkesi Ankara Adliyesi önüne çağırıyor.

Çağrının tam metni aşağıdadır:

 

“Merhaba dostlar,

Ben Ethem’in (Sarısülük) yengesi Çiğdem… Hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Gezi Parkı olayları ile başlayan fakat bir anda AKP karşıtlığıyla devam eden bir süreçten geçtik, geçiyoruz.

Zor acı ağır bir dönem yaşıyoruz. Acılıyız, yastayız, fakat güçlüyüz çünkü biz kocaman bir aileyiz. Binlerce Ethem’im var benim şimdi, binlerce kardeşim… Sizlerde Ethem’i görmek çok başka bir duygu benim, bizim için.

Bizim şu an tek isteğimiz serbest bırakılan o katilin gözaltına alınıp bir an önce tutuklanması. Kamuoyunun bir baskısı olması gerektiğini düşünüyoruz.

Sizlerin de eline yüreğine sağlık.

Ben bilgisayar kullanmasını bilmezdim. Ethem bir kez daha öncülük edip, bana bir ilki yaşattı. Ona da teşekkür ediyorum. Ethem’i, onun gür sesini özlediğimi söylemek istiyorum. Ve hem Ethem’e hem de sizlere söz veriyorum; Ethem’in katili ve katilleri yargılanıncaya kadar rahat olmayacağım, onları rahat ettirmeyeceğim.

Sizden bir talebimiz de insan öldürmeyen, sadece demokratik haklarını kullanan insanları gözaltına almaya tutuklamaya başladılar. Yarın sıra hepimize gelecektir, bu gözaltıları tutuklamaların önüne geçmemiz, Gezi Parkı direnişine katılan tüm insanlara direnişçilere sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.

Hep birlikte halk olarak bu gözaltı terörüne karşı duralım. Başka anne-babalar yanmasın, ağlamasın istiyorum. Sizleri çok öpüyorum.

Çarşamba saat 13.30’da gözaltıları protesto etmek için Ankara adliyesi önüne bekliyoruz tüm halkımızı…”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu