GüncelKadın

Fatma Şengül’ün katili Zeynel Akbaş’a müebbet hapis

Fatma Şengül’ü öldüren Zeynel Akbaş’a uygulanan haksız tahrik indirimi kararına itiraz eden aile ve avukatlar dosyayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı. Mahkeme, sanığa uygulanan indirimin kaldırılarak cezanın müebbet hapse çevrilmesine karar verdi.

İstanbul’da aynı iş yerinde çalıştığı Zeynel Akbaş isimli erkek tarafından evinin önünde katledilen Fatma Şengül’ün öldürülmesine ilişkin davada, mahkeme tüm delillere ve tanıklara rağmen cinayetin planlanarak yapıldığını görmezden gelerek cezada indirim yapmıştı. Şengül’ün ailesinin ve avukatlarının karara itiraz etmesi üzerine İstinaf Mahkemesi’ne taşınan davada Zeynel Akbaş’a uygulanan haksız tahrik indirimi kaldırıldı, sanığa müebbet hapis cezası verildi.

İstinaf Mahkemesi’ne taşınan davanın duruşması bugün saat 10:30’da İstanbul 1. Bölge Adliyesi’nde görüldü.

Sanık Zeynel Akbaş, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Fatma Şengül’ün kızı Açelya Şengül’ün tanık olarak dinlenildiği duruşmada, Açelya Şengül’ün ”Bu adam Gülsuyu tarafında oturuyor, biz Gülensu’da oturuyoruz. Bu iki yer arasında minibüs hattı farklı. Peynir almaya geldim, tansiyon hastasıyım diyor ama pusu kurduğu evimize gelmek 2 km yokuş çıktı. Annemi evimizin önünde planlayarak katletti” sözlerinin ardından mahkeme başkanı tanığı dinlemeyi reddetti.

Duruşmada, Fatma Şengül’ün katiline verilen iyi hal indirimi bozularak, sanığa müebbet hapis cezası verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu