DünyaGüncel

FHKC’den Siyonist İsrail’in saldırılarına açıklama

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komite üyesi Hani el Thawabta, Al Jazeera'ya yaptığı açıklamada saldırıların Filistin halkını bulunduğu her yerden sürme projesinin parçası olduğunu söyledi.

FHKC Merkez Komite üyesi Hani el Thawabta, Al Jazeera’ya Doğu Kudüs’e yapılan saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Thawabta, Doğu Kudüs’e yapılan saldırının, ülkenin tamamında halkı yer etme projesinin parçası olduğunu söyledi.

Doğu Kudüs’te yapılan saldırıların tek bir yere yönelik olmadığını kaydeden Thawabta, siyonist savaş makinesinin senelerdir sürdürdüğü işgalin köklerinin bu saldırıyla açığa çıktığını söyledi. Amacın, ülkenin bütününde ve özellikle de kutsal şehir Kudüs’te Filistin’lileri yerlerinden etmek olduğunu söyledi.

“İşgale karşı savaş bütün Filistin’i birleştirdi” diyen Thawabta, halkın siyonistlerin zulmüne boyun eğmediğini belirtti.

Thawabta, saldırıların yoğunlaşmasının sebebi olarak Kudüs’ün kutsal şehir olarak Araplar ve Siyonistler arasındaki çatışmanın temeli olduğunu belirtti. “Kudüs bizim ebedi başkentimiz, İsrail yakın dönemde gerçekleşen anlaşmalar üzerinden kendi gerçekliğini yaratmak istiyor.

Thawabta, Kudüs’e verilen desteğe de dikkat çekerken, “Kudüs’ün yalnız olmadığını gördüler. Bu mücadelenin Kudüs’ten ibaret olmadığını gördüler” diye ekledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu