Dünya

FHKC’den 3-4 Haziran’da eylem çağırısı

H. Merkezi: Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), “barış görüşmeleri,” kisvesi altında özellikle Filistinli mültecilerin evlerine ve topraklarına dönüş haklarını tasfiye etmeyi amaçlayan Arap projeleri veya benzer şekilde herhangi uluslararası bir projeyi ve sözde “Fransız inisiyatifini” alaşağı etmek ve diasporada yüzleşmeyi organize etmek için Filistin’deki ve sürgündeki Filistinlilere çağrıda bulundu.

FHKC, sözde “barış süreci” aldatmacasını hayata geçirmek amacıyla hızla yürütülen bu şüpheli faaliyetleri durdurmak ve Fransız inisiyatifini reddetmek için 3-4 Haziran’ın eylem günleri olacağı ve bu eylemlere kitlesel katılım çağrısında bulundu.

Halk Cephesi ayrıca inisiyatif hakkında Filistinli siyasi güçlerle tartışılmadan ya da Filistin Kurtuluş Örgütü’nün sorumlu organlarına herhangi bir bilgi sunulmadan özellikle Filistin Yönetimi liderliğinin Filistin ulusal uzlaşısını ciddi şekilde baltalayacak bu inisiyatifi destekleme girişimi karşısında, tüm Filistinli güçleri ve ulusal liderleri Fransız inisiyatifini açıkça reddettiklerini göstermeye çağırdı.c

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu