GüncelManşet

Figen Yüksekdağ’ın da evi basıldı!

H. Merkezi: İstanbul’da ESP’lilere yönelik gerçekleştirilen polis operasyonlarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ‘ın da evi basıldığı öğrenildi.

İstanbul’un 22 ilçesinde bu sabah ESP yöneticileri ve üyelerinin evlerine yönelik yapılan polis baskınları ile 14 ESP’linin gözaltına alındığı operasyonlarda HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ kendi evinin basıldığını da açıkladı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP İstanbul İl Eş Başkanları Doğan Erbaş ve Aysel Güzel, ESP Genel Merkezi’ne destek ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Yüksekdağ, operasyonlar kapsamında Alibeyköy Karadolap Mahallesi’nde bulunan evinin de polisler tarafından basılarak arandığını ve evde olmamasına rağmen ESP Genel Başkan Yardımcısı Fadime Çelebi’nin sorulduğunu söyledi.

Bütün HDP bileşenlerinin, ortak hareket eden devrimci demokrat kurumların operasyon terörüne maruz kaldığını belirten Yüksekdağ, tutuklama sayısının 2 bini bulduğunu ifade etti.

HDP MYK Yüksekdağ’ın evinin basılmasını kınadı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu, ESP ve HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın evinin basılmasını kınadı.

Bu sabah saatlerinde HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın İstanbul’daki evinin polisler tarafından hukuksuz bir şekilde basıldığını belirten HDP Merkez Yürütme Kurulu, “Bu adres Eş Genel Başkanımızın bildirilmiş ve kullandığı ikametgahı olmasına rağmen, polis hukuksuz bir şekilde bu baskını gerçekleştirmiştir” dedi.

Baskını yapanlar ve emri verenler hakkında derhal soruşturma açılmasını isteyen HDP, “Bu konuda suskun kalan diğer muhalefet partilerinin milletvekilleri ve yöneticileri, bu uygulamaların günü geldiğinde kendilerine de kullanılacağını bilmeliler” diye belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu