Emek

Flormar işçisine destek sürüyor: “Direnerek ve örgütlenerek kazanacağız”

Direnişin 15. gününe güren Flormar işçisine bir destek de Nakliyat İş Sendikası’ndan geldi. Yapılan ziyarette birlikte, direnerek ve örgütlenerek kazanılabileceği mesajları verildi

H. Merkezi: Nakliyat-İş Sendikası Gebze Şubesi işçi ve sendika düşmanlığına karşı direnen Flormar işçilerine direnişin 14. gününde (28 Mayıs) ziyaret gerçekleştirdi. “Flormar işçisi yalnız değildir! Direne direne kazanacağız!” yazılı pankart açan işçiler, sloganlarla direniş alanına yürüdüler.

Burada bir konuşma yapan Nakliyat-İş Gebze Şube  Başkanı Erdal Kopal “Çoğunluğu kadın işçi olan Flormar’da 120 işçi hak, hukuk tanımaz işveren tarafından işten çıkarılmıştır. Yıllarca çalışarak emek veren işçiler haklarını arayıp örgütlenince, Flormar işvereni sizleri baskı, tehdit ve işten atmayla engelleyeceklerini zannettiler. Bizler para babalarının bu adaletsiz çürümüş düzenlerine başkaldırmaya devam edeceğiz. Nerede baskı, zulüm, haksızlık varsa orada mücadele edenler var olacak” dedi.

 

“Direnerek ve örgütlenerek kazanacağız”

“Para babaları karlarına kar katarken bizlere ise iş cinayetleri sonucu ölümler, hak aranma sonucu işten atılmalar, işsizlik ve pahalılık cehennemi düşüyor. Ülkemizde en zengin %1’ in serveti  toplam gelirin %53’ünü sahip” diyerek konuşmasını sürdüren Kopal, adaletsiz gelir dağılımına karşı mücadele edenlerin var olduğuna dikkat çekerek Real Market işçilerinin 10 aydır devam eden direnişini örnek gösterdi.

“Başta Flormar’da direnen tüm işçi arkadaşlarımızın mücadelesinde işverenin tüm baskı ve işten atmalarına karşı yılmadan örgütlü gücünüzü daha da güçlendirerek kararlılıkla mücadele ederek kazanacağınıza inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamlayan Kopal’ın ardından ziyaret hep birlikte atılan sloganlarla sona erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu