Emek

Kıdem Tazminatı gaspına karşı birleşme çağrısı

H. Merkezi: Kıdem tazminatına saldırıların yeniden boyutlandığı bu günlerde işçiler ve emekçiler kıdem tazminatının gasp edilmesine karşı bir araya gelerek Kıdem Tazminatı Gaspına Karşı Dayanışma Forumu oluşturdular. Forumun ilk eylemi bugün Türk -İş bölge Temsilciliği önünde gerçekleşti.

Kıdem Tazminatı Gaspına Karşı Dayanışama Forumu, “Kıdem tazminatı hakkımızı vermeyeceğiz” yazılı pankart açarak, kıdem tazminatının gaspına karşı genel grev çağrısı yaptı. Forum adına açıklamayı okuyan Levent Dölek açıklamada ; “ Kıdem tazminatı hakkının gasp edilmesi Ulusal İstihdam Strateji Belgesi’nin ilk adımlarından biridir. İş güvencesine saldırı ilk aşamadır. Bu saldırı özel istihdam büroları ile kiralık işçi uygulaması, taşeronlaştırma ve sendikasızlaştırmayla bütünleşmektedir” ifadelerine yer verdi.

Bölgesel asgari ücret uygulaması ile işsizliğin yüksek olduğu bölgelerde sermayeye ucuz emek cennetlerini yaratılmak istendiğini vurgulayan Dölek, sendika yöneticilerinin tavır ve uygulamalarının takipçisi olacaklarını belirtti. Açıklamada, çalışmalarının devam edeceğini işçi sınıfının geniş kesimlerini gerçeklerle buluşturmak ve mücadeleye sevk etmek için güçlerini birleştireceklerini söylemesinin ardından atılan sloganlarla eylem sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu