Emek

Galataport şantiyesinde iş bırakma eylemi

Galataport şantiyesinde maaşları ödenmeyen işçiler iş bıraktı

Galataport şantiyesinde Anel Elektriğe bağlı taşeron firmaların maaşları yatırmaması üzerine işçiler, saat 8.30 iş bırakarak şantiye önüne çıktı.

Anel Elektriğe bağlı taşeron firmalarda çalışan İşçi Temsilciler Konseyi (İTK), Emeğin Gücü Derneği ve Dev Yapı İş Sendikası üyesi işçiler maaşlarının ödenmesi için 25 Ocak tarihine kadar süre tanımış aksi taktirde iş bırakacaklarını belirtmişti.

Mücadele Birliği’nin haberine göre, Anel Elektriğe 25 Ocak gününe değin ücretlerin ödenmesi konusunda mühlet verilmişti. Emeğin Gücü, Devrimci Yapı İş Sendikası, İşçi Temsilcileri Konseyi’nden işçiler sabah şantiye önünde toplanarak şantiye yönetimiyle görüşme talep etti.

Pandemi koşulları gerekçe gösterilerek içeri şantiye işçisi olmayanların alınmayacağı söylendi. Bunun üzerine “Pandemi koşullarında çalıştırılma ve barınmaya ne kadar dikkat ettiniz de şimdi işçiler örgütlü geldiğinde pandemi önlemleri mi aklınıza geldi” diyerek sloganlarla ücretlerinin gasp edilmesini protesto etti.

Şantiyedeki işçiler de sloganlara işi bıraktıklarını duyurdu. İşçilerin kararlı ve örrgütlü tavrı üzerine şantiye içerisinde seçilen temsilci işçiler şantiye yönetimiyle görüşmeye girdiler. Şantiye dışında da işçileri bekleyişi sürüyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu