Güncel

Gazi Mahallesi’nde Gazete Değerlendirmesi

Gazetemizin teknik sorunlarından kaynaklı elimize ulaşamaması sebebiyle bizler de kendi aramızda tartışarak, geçmiş sayılardaki Pusula sayfalarını değerlendirmeye karar verdik. Konu başlıklarımız; ‘’Ben’’ ile “Mücadele ve Kolektivizm Başarının Anahtarıdır” oldu.

İlk olarak kolektivizm konusunu okuduk ve ardından tartışmaya başladık. Yaptığımız tartışmalar da kolektif yaşamın devrimci mücadeledeki öneminden ve yerinden söz ettik.

Birlikte ortak iş yapmanın, konuşup tartışmanın, yeni ve ortak fikirler edinmenin kişiye ve kolektife olan yararlarından bahsettik. Yürüttüğümüz tartışmalarda da gördük ki, bizleri başarıya götürecek yol ve bu yoldaki çalışma tarzı kolektif yaşamdan doğan kolektif çalışma biçimidir.

Sonra da kolektif yaşamın önündeki en büyük engel olan, “ben”i tartıştık. Gazete değerlendirmemizin ikinci konusu buydu.

Mücadeleye başlamadan önce, kendi içimizde baş gösteren küçük burjuva alışkanlığı olan bencilliği, kendini hayatın ve mücadelenin odağına koyan, örgütü değil de kendini esas alan “ben” le mücadele etmemiz gerektiğini konuştuk. Kolektivizm ve örgütün başarıya ulaşması için en önemli etkenin bu olduğunu tartıştık. Bu da beraberinde örgüt bilincinin, görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemiz için daha sistemli programlı ve disiplinli çalışmayı beraberinde getirir. Bu aynı zamanda bizi ve yoldaşlarımızı geliştirir.

Kısacası; başarıya ulaşmak için “ben” olmadan, kolektif bir çalışma ve yaşam tarzını benimsemek gerekir. Çalışmalarımız bizi çok olumlu yönde etkiliyor ve faaliyetlerimize yansıtıyor. Bu konularda belli bir doyuma ulaştıktan sonra gazete değerlendirmesini sonlandırdık. Çalışmalarımız devam edecek.

 

Gazi Mahallesi Özgür Gelecek Okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu