Güncel

Gazi Mahallesi’nde polis saldırılarına karşı “huzur”u devrimciler sağlıyor!

Gazi Mahallesi: Gazi Mahallesi’nde polis tarafından 25 Mayıs Çarşamba günü yapılan operasyonda mahallede bulunan bir çok esnafın dükkanı basılmış, yazılamalar silinmiş ve afişlerin üzeri karalanmıştı. Gazi Mahallesi’nde bulunan Partizan okurları bu saldırılara karşı yazılama yaptılar.

Gazi Mahallesi’nde devletin mahalle halkı ve devrimcilere yönelik baskıları sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Gazi Mezarlığı’nda bulunan devrim şehitlerinin mezarlıklarını tahrip eden ve sokaklarda Mehter Marşı açarak zırhlı araçları ile dolaşan polis, bu defa mahallede bir çok esnafın dükkanına baskın düzenledi, duvarlardaki yazılamaları sildi ve afişlerin üzerini karaladı. 25 Mayıs Çarşamba akşamı devletin kolluk güçleri Gazi Mahallesi’nde “Huzur Operasyonu” adı altında yaptıkları operasyonda polisin Partizan imzalı İbrahim Kaypakkaya afişlerini özel olarak hedef aldığı gözlemlendi.

Yapılan bu saldırılara karşı Gazi Mahallesi’ndeki Partizan okurları yazılama yaptılar. Partizan okurları saldırılara ilişkin “Bir kez daha görmüş olduk ki devletin Kaypakkaya korkusu her geçen gün artmaya devam ediyor. Bizler Partizan okurları olarak polisin bu korkutma ve yıldırma politikalarına karşılık yeniden yazılamalar ve afişler yaparak Gazi gibi emekçi mahallelerde sözün kimlere ait olduğunu bir kez daha göstermiş olduk.  Bu yıldırma sindirme ve korkutma politikaları bizleri asla yıldıramayacak. Mahallede halka ve devrimcilere yapılan baskı politikalarına karşılık daha güçlü geleceğiz” ifadelerini kullandılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu