Güncel

Gebze’de şölen çalışmaları

“Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şöleni için yapılan çalışmalar Gebze’de devam ediyor.

Şölen çalışmalarına başlamadan önce Özgür Gelecek okurlarıyla, şölenin düzenleniş amacını ve nasıl bir çalışma yapacağımız üzerine bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda, çalışma yapacağımız bölgeleri belirleyip davetiye dağılımı yaptık.

Öncelikle Gebze ve Çayırova’da bulunan demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerle görüşerek etkinliği düzenleme amacımızı anlatıp iç mekan afişi bıraktık. Şölen programının oldukça beğenildiği bu görüşmelerde gazetemizi de protokol olarak bırakıp düzenli olarak ulaştırmaya başladık.

Mudurnutepe, Çayırova, Yavuzselim, Ulaştepe, Osmangazi ve sanayi ye sokak afişleri yaparak pankartlarımızı astık. Bu bölgelerden Çayırova ve Sanayi’de pankartlarımızın 24 saat geçmeden indirildiğini gördük.

Ulaştığımız tüm işyerleri, kafeler, kahveler ve çarşının bazı noktalarına iç mekan afişleri ve Gebze’den araç kalkış noktalarının olduğu afişlerimizi astık.

Gebze Dersimliler Derneği’nin yeniden açılışını Tohum Kültür Merkezi olarak selamlayıp açılışa katılanlara şölen çağrısı yaptık.

Facebook’ta “Umudu Tohumca Büyütüyoruz konser etkinliğinde buluşalım” adıyla bir sayfa açarak 2000’den fazla insanı etkinliğe çağırdık.

Şölen çalışmasıyla ulaştığımız gençleri afiş ve davetiye dağıtıma katılmak yönlü hedeflerimizi gerçekleştirebildik.

Görsel tanıtım araçları ve davetiyelerimizle birebir ulaştığımız insanlarla evlerinde ve mahallelerinde yaşadıkları sorunlara dair uzun soluklu sohbetler yaptık. 11 Kasım sonrasına dair tartışmalar yürüterek önerilerini aldık.

Tohum Kültür Merkezi’nin yeniden açılma çabasına dair genel olarak coşkulandıran ifadelerin yanında örgütsüz oluşumuz ve devletin çok yönlü saldırılarına karşı güçlü bir muhalefet yaratamamanın eksiklikleri bizlere eleştiri olarak yöneltildi.

Bu çalışmayla yeniden ulaştığımız insanlar, bizlerle uzun zamandır gönül bağı ilişkisi olan kitlelerdi. Yönelttikleri başlıca eleştiri de kendileriyle kurduğumuz ilişkilerin süreklileşememesiydi. Bizler de bu konuda kendileriyle birlikte hareket etmenin önemine dikkat çekerek böylesi sıkıntıları ancak birlikte çözebileceğimizi ifade ettik.

Bu sohbet ve tartışmalarımızın ardından kendilerine toplu davetiyeler bıraktık. Şölen çalışmalarına Gebze’de başladığımızda hedeflerimizden biri de gazetemiz Özgür Gelecek’i okur kitlesiyle yeniden buluşturmak ve devamını sağlamaktı. Hedeflediğimiz üzere gazetemiz Özgür Gelecek’i kitlelere yeniden ulaştırdık. (Gebze’den bir ÖG okuru)

 

Gebze araç kalkış noktaları

*Aksesapağı

*Trafo Meydanı

*Dersimliler Derneği

*Köşklüçeşme Parkı

*Hürriyet Mahallesi

*Yavuzselim Trafo

*Cumhuriyet Mah. Minibüs son durağı

*Çayırova Erişler

*İstasyon

*Darıca Çınar Parkı

*Osmangazi Çamlık Parkı

*Bingöl Kıraathanesi

*Feniş Köprüsü

(Araçlar 11:30-12:00 arasında hareket edecektir.)

 

Gebze irtibat numarası

0531 409 88 87

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu