Güncel

Gezi Tutsaklarından Munzur Festivaline Selam

H.Merkezi: Elimize fax yoluyla ulaşan Gezi tutsaklarının mesajını güncelliğinden dolayı yayımlıyoruz:


Umut ve direnç yüklü duygularla merhaba;

Ülkemiz mücadele tarihinde eşine az rastlanır günlerden geçti. Gezi parkı direnişi; mücadele tarihimizde korku duvarını yıkan eşiklerden birisi oldu.      

     Milyonlarca insanın demokratik hak ve özgürlükleri için alanda olduğu bu süreç devlet nezdinde de, yoğun bir şekilde gaz-cop ile saldırganlık ve katliamlarla karşılandı.

Süreç toplamında binlerce insanımız yaralanırken, 6 insanımızda dövülerek kurşunlanarak katledildi. Cadı avına çıkan devlet ise 120 kişiyi hukuksuz şekilde tutuklarken, katilleri ise mahkemede beraat ettirdi. Dersim coğrafyası ve Dersim halkı, devletin bu saldırganlığına yabancı değil.

38’den günümüze yaşanan katliamlar, dağlarda kefensiz yatanlar. Dersimi kavgamızın mihenk taşlarından birisi, direnişin ve umudun beşiği haline getirdi. Karanlıktan aydınlığa süzülerek gelen günlerin, eşit-özgür geleceğe doğru olan insanlığın o büyük yürüyüşünün tüm bu bedeller üzerinden yükseldiğini biliyoruz.

   Biz gezi parkı direnişi sürecinde tutuklanan Partizan okurları olarak; Alanlarda-sokaklarda-meydanlarda olduğu gibi zindan’larda da; kavgayı, Munzur’un isyanı ve İbrahim Kaypakkaya’nın direnciyle büyüteceğimizi ilan ediyor, 13.Munzur Doğa ve kültür festivalini de Dersim dağlarından Munzurlara taşınan isyanın coşkusuyla selamlıyoruz.

Taksim’den Munzur’a Selam Olsun İsyana!

Her Yer Taksim, Her Yer Direniş!

   İZZET UYSAL – Kırıklar 1 nolu F tipi hapishanesi. İZMİR-BUCA    

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu