Güncel

Gezi Tutuklu Aileleri 12. oturma eylemi yaptı.

İstanbul: Bu günde Galatasaray Meydanı’nda Gezi Direniş Tutuklu Aileleri tarafından 12. oturma eylemi gerçekleştirildi. Tutuklarların aileleri, arkadaşları ve Gezi Ayaklanması katlayan insanlar bir araya gelerek Galatasaray Meydanı’nda döviz ve pankartlar açtı ve bir kez daha gözaltına terörüne karşı protesto etmek için oturma eylemi gerçekleştirdi. Oturma eylemede katılan ailelerinden basına seslenenler oldu.  Oturma esnasında konuşmalar ve açıklama yapıldı.

 Çocuklarımız özgürlüğüne kavuşana kadar her hafta burada nöbet tutacağız. Diyen aileler isimleri söylenen  Gezi Şehitleri anmak için bir ağızdan  “YAŞIYOR” dedi. Oturma eylemine katılan aileler “Gezi direniş yargılanamaz”,”İçerde dışarıda hücreleri parçala” ve ”Gezi Tutsakları serbest bırakılsın” sloganlarını attılar.  

Cihan Aydoğan Gezi Direniş Tutuklu Aileleri adına yaptığı açıklamada;”Operasyonlar tüm hızı ile devam ederken Haziran ayaklanmasının devlet tarafındaki kini durulmuş görünmüyor. Daha büyük operasyonlar yapılacağı, binlerce kişiye açılması planlanan davalar kulaktan kulağa dolaşıyor. Değil bin, yüz binleri de gözaltına alıp tutuklasalar yine de nafile. Cin şişeden çıktı bir kere. Şimdiye kadar yürütülen antidemokratik politikalar, halkına düşman kesilmiş devlet otoritesi, “en iyisini ben bilirim, ben yaptım, oldu”cu zihniyet halkı sokaklara, meydanlara döktü. BU andan itibaren söz söyleme sırası şimdiye kadar görmezden gelinen milyonlarındır. Muktedir boş yere nefes tüketip kendini yormasın.”

Oturma eylemi  “Gezi Tutukları onurumuzdur ” slogan ile son buldu. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu