Güncel

Gezi’den Lice’ye Barış İçin Yürüyoruz

İstanbul: Barış için Gençlik Dayanışması bugün (12 Eylül)Taksim Tünelde bir araya gelerek bildiri dağıtımı yaparak Galatasaray Meydana kadar yürüdü.

Barış İçin Gençlik Dayanışması, Galatasaray Meydanda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında, Gezi Direnişinde hayatını kaybedenler anıldı. Barış İçin Gençlik Dayanışması adına metni okuyan Can Memiş Dayanışmanın amacını ve neler yapacağına dair bilgilendirme yaptı. Açıklamada; “Gezi Direnişi aynı zaman da hakların barışa olan umudunu pekiştirdi. Mücadelenin büyümesinde de bu umut göz ardı edilemez. Haklar devlet şiddeti karşısında birbirine kenetlendi” ifadeleri yer aldı.

Barış için Gençlik dayanışmasının içerisinde devrimci demokrat gençlerden, kadın- LGBT– ekoloji hareketlerinden, haklar ve inanç gruplarından gençler bulunuyor. Barış için Gençlik Dayanışması 17 Eylül’de başlayıp 21 Eylül’e kadar sürecek. Gençlik Yapacaklarını şöyle sıraladı; Mehmet Ayvalıtaş’ın öldüğü yer olan 1 Mayıs Mahallesi’nden yürüyüş başlatılarak Mersin, Antakya, Diyarbakır ve Ankara’da bir dizi ziyaretlerle Gezi Direnişi Şehit ailelerini de ziyaret ederek Gezi Şehit Aileleriyle Dayanışma etkinliğine katılım sağlanacak ve en son olarak da yürüyüş sırasında yaşadıklarını basınla paylaşacaklar.

Barış İçin Gençlik Dayanışması, Galatasaray Lisesi önünde akşam HDK ve 78’lilerin çağrısıyla yapılan olan basın açıklamasına kadar oturma eylemi gerçekleştirecekleştirdiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu