Güncel

Gökhan Güneş’in kaçırılma anına ilişkin görüntüleri paylaşanlara soruşturma açıldı

Kendisinden 75 saattir haber alınmayan Gökhan Güneş'in bulunmasına yönelik taleplere kulağını tıkayan polis kamera kayıtlarını verenlere soruşturma açtı

20 Ocak’tan bu yana akibeti öğrenilemeyen Gökhan Güneş ile ilgili ailesi, önce İkitelli Karakolu’na ardından savcılığa başvurarak kamera kayıtlarının bulunup incelenmesini istedi. Ancak ne polis, ne savcılık kamera kayıtlarını bulmak için adım atmazken ailenin kendi olanaklarıyla elde ettiği kamera görüntülerini verenler hakkında soruşturma açtı.

Aile ilk olarak bindiği belediye otobüsünün kayıtlarına ulaşarak otobüsten indiği anın görüntülendiği kamera kayıtlarını akabinde de işyerinin kamera kayıtlarına ulaşarak Gökhan Güneş’in kaçırıldığını belgelerle ispatladı.

Etha’nın geçtiği habere göre, kaçırılma anına ilişkin kamera kayıtlarının basına yansımasından sonra soruşturma başlatıldığını İETT otobüsünün dış kamera kaydına ulaşmak için başvurduklarında öğrendiklerini söyleyen Gökhan Güneş’in ablası Nurhayat Güneş, “Kamera kayıtlarını bize veren belediye çalışanları hakkında soruşturma başlatıldığı için dış kamera kayıtlarını veremeyeceklerini söylediler” dedi.

Benzer şekilde işyeri kamera kaydını verenlerle ilgili de savcılık tarafından soruşturma başlatılmış durumda.  Nurhayat Güneş, “Polisler işyerine kamera kaydını almak için gittiklerinde “‘İzin olmadan kayıtları neden verdiniz’ demişler ve haklarında soruşturma başlatıldığını söylemişler” diye konuştu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu