Güncel

Güler, tehditlerine devam ediyor.

H. Merkezi: İçişleri Bakanı Muammer Güler, Gezi Parkı olaylarına ilişkin basının sorularını yanıtladı. Şiddet eylemlerinin sürdürülmesi konusundaki inatlaşmayı anlamanın mümkün olmadığını dile getiren Güler; “Yani bugün iş bırakma ve grev gibi kanunsuz eylemlerle insanları sokağa dökme çabaları vardır, bunlara da izin verilmeyeceğini, yasayla belirlenmemiş alanlarda, genel yollarda, parklarda böyle bir gösteri ve yürüyüşün yapılmayacağını ifade etmek isterim. Polisimiz görevini yapıyor” dedi.

Grev yapanlar, sonuçlarına katlanırlar”
Grev kararı alan 5 sendikanın yasal bir eylemi olmadığını kaydeden Bakan Güler şu ifadeleri kullandı; “Alanları, genel yolları, kamu düzenini bozacak şekilde her gün toplantı ve yürüyüş hakkı nerede görülmüş, böyle bir şey olabilir mi? Gezi Parkı’nda olduğu gibi oradaki insanlarda bu kanunsuz direnişlerin bir aracı haline getirilmiştir ve bu sürdürülmek istenmektedir. Kanunsuz eylemlere iştirak etmemelerini bekliyorum. Bunun kanuni sonuçlarına katlanırlar.” 
“Operasyonlar devam edecek”
Ayrıca “halkı tahrik eden, yalan haberlerle halkı kışkırtmaya, hatta toplumsal olaylara mal ve can emniyetini sıkıntıya sokacak eylemleri yönlendiren twitter, facebook çalışmamız var. Daha önce İzmir’de böyle bir çalışmamız vardı, şimdi diğer yerlerde de bir çalışma olacak. Bunlarla ilgili operasyonlarımız sürecek.” Diyen bakan, hukuk dışı operasyonların da devam edeceğini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu