Güncel

Gülsuyu’nda “İnsanca yaşam, Yaşanabilir ücret “ çalışması

Gülsuyu:    Gülsuyu ve Gülensu Mahallelerinde DDSB’nin “ Daha yaşanılabilir bir asgari ücret” kampanyasının startı verildi.

Gülensu ve Gülsuyu Mahallesi’nde dün (5 Aralık) akşam saatlerinde “Asgari ücret sefalettir… Sadece ekmek yetmez!” yazan Devrimci Demokratik Sendikal Birlik imzalı afişlemelerimizi yaptık. Gülsuyu Çarşamba Pazarı sokağından başlayarak Cemevi bölgesinde, yol boyunca afiş çalışması yaptık.  Afişleme esnasında yoldan geçen kadınlara “asgari ücret” kampanyamızı anlattık,  mahalle halkı ilgiyle çalışmamızı izliyordu. Güzel Anamız ile beraber, yoldan geçenlere “asgari ücret” in insanca yaşabilmek için yeterli bir ücret olmadığına dair propaganda yaptık ve insanların askeri ücret ile ilgili haklı isyanlarını dinledik.

Ayrıca çalışmalarımızı, afişleme süresince hiç eksik olmayan zırhlı polis akrep aracının nezaretinde yaptık. Cemevi bölgesinde bir süre bizi takip ederek baskı oluşturmaya çalışan polis yanımıza gelen kalabalık kadın grubunun etkisiyle uzaklaştı. Daha sonra bu bölgedeki afişlemeyi yaparak çalışmamızı sonlandırdık.

Gülsuyu’ndan bir ÖG okuru

[widgetkit id=411]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu