Güncel

Hakkari Valiliği kepenk kapatmayı yasakladı

H. Merkezi: Colemêrg(Hakkari) il sınırları içinde toplu kepenk kapatmaların halkın yaşamını zorlaştırdığını iddia eden Valilik, kamu düzeni için toplu olarak iş yerlerini kapatmayı yasakladı.

Hakkari Valiliğinin getirdiği yasağa uymayanların hakkında kanuni işlem başlatılacağının duyurulduğu açıklamanın tamamı şu şekilde; “Kamu hizmetleri ile piyasa şartlarında mal ve hizmet sunumu kamu düzeninden etkilenmektedir. Bu mal ve hizmetlerin aksatılmadan sunulmasının yanı sıra güvenlik, esenlik ve genel sağlık ihtiyaçlarının da güvence altına alınması için devletimizin çabaları yanında, vatandaşlarımızın da hukuk kurallarına uygun davranmaları gerekmektedir. İl sınırları içinde yürütülen güvenlik operasyonları ve benzeri hususlar bahane edilerek zaman zaman iş yerlerinin çeşitli provakatif ve yasa dışı saik ve yönlendirmelerle toplu olarak kapatıldıkları tespit edilmiştir.

İş yerlerinin toplu biçimde kapatılmasının halkın günlük yaşamını sürdürmesini zorlaştırarak huzur ve sükununu bozduğu, kişilerin güvenlik, dirlik ve esenlik içinde günlük ihtiyaçlarını sağlamak suretiyle sağlıklı yaşamasını önemli ölçüde zafiyete uğrattığı değerlendirildiğinden, kamu düzeninin korunması amacıyla ilimiz genelinde bulunan iş yerlerinin toplu olarak kapatılması yasaklanmıştır. Yasağa uymayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu