Kültür&Sanat

Hamsi festivaline saldırı

H. Merkezi: Arhavim.net tarafından her yıl düzenlenen “Hamsili Ekmek ve Laz Böreği Festivali”nin bu yıl Çifte Köprü’de yapılıyor. Gece vakti festivalin yaılacağı alana giren bir grup saldırgan festival alanını darmadağın etti. Ancak bu saldırı festivali engelleyemedi.

Arhavim.net tarafından her yıl Güngören köyünde düzenlenen “Hamsili Ekmek ve Laz Böreği Festivali”nin bu yıl, “Kamilet Vadisinde HES istemiyoruz” sloganıyla Çifte Köprü’de yapılma kararı alınmış, tüm hazırlıklar tamamlanmıştı.

Ancak festivalin burada yapılmasına engel olmak isteyen bir grup saldırgan 6 Temmuz gecesi festival sahnesini paramparça etti. Ancak sahneyi yenileyen festival katılımcıları tüm saldırılarına rağmen dün (7 Temmuz) festivali gerçekleştirmeye başladı.

 

“Taviz vermiyoruz”

Arhavim.net grubu ise yapılan saldırıya şu sözlerle tepki gösterdi: “Biz daha güzel bir sahneyi yine kuruyoruz. HES’lere karşı duruşumuzdan kesinlikle taviz vermiyoruz. Herkesi Çifte Köprü’ye bekliyoruz.

 

“Herkesi Arhavi ruhuna davet ediyorum”

Festivalde Batum Sarpi köyünden Tolia ve Shurimshine gurubu  sahnede yerini alırken Gurup Destan izleyenlerden tam not aldı.

Komşu ilçe Hopa’dan gelen Özgür Genç ve gurubu, ardından Salih Yılmaz meydanları coştururken bir konuşma yapan gazeteci Akın GülhanBen bu dereden alabalık, peno, yakalamak istiyorum. Suyunu içmek, yüzmek istiyorum. Herkesi Arhavililik ruhuna davet ediyorum” dedi.

Son olarak sahneye gelen şarkıcı Tolga KurdoğluBen HES’lere karşı olduğum için buraya geldim. Geleceğimize sahip çıkalım” dedi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu