Güncel

Hapishanedeki Arin bebeğin durumu kötüleşti

Urfa Hapishanesi’nde annesi ile kalan astım hastası 13 aylık Arin bebeğin ilaçlarının verilmemesi üzerine hastalığı ilerledi, kilo kaybı başladı. Baba Mihdi Yılmaz, “Bir devlet, bir bebeğe sahip çıkamayacak acizlikte ise böyle bir devlet yok olsun, batsın gitsin” sözleriyle isyan etti.

H. Merkezi: Annesi Esma Yılmaz ile birlikte Urfa 2 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde kalan 13 aylık astım hastası Arin bebeğin sağlık durumu gün geçtikçe kötüleşiyor. 10 Ağustos’ta eşinin görüşüne giden baba Mihdi Yılmaz, ilaçları verilmeyen Arin bebeğin durumunun kötüye gittiğini aktardı.

“Hastaneye sevk yazısı gelmediği için götürülmüyor”

Mezopotamya Ajansı’nın geçtiği haberde, yine 5 Ağustos’ta hastaneye sevk edilmesi gereken Arin bebek için yapılan sevk talebine, hapishane yönetimince hala cevap verilmediğini de paylaşan baba Yılmaz, hapishane yönetimiyle yaptığı görüşmelerde kendisine “İlaçları talep ettik, revire götürdük, biz de ilaçların gelmesini bekliyoruz. Buranın bir işleyişi vardır istediğiniz şeyler anında olmuyor” denildiğini söyledi.

“Kilo kaybı başlamış

Baba Yılmaz,  sağlık durumunun kötüleştiğini belirttiği kızı Arin’e dair şunları söyledi: “Sadece nefes alıp, vermede değil, aynı zaman da kilo kaybı yaşanmaya başlamış durumda. İlaçlarını da vermiyorlar. Astım hastası olduğu için tıkanmalar, nefes alamıyor ve bu yüzden süt ememiyor. Yürümeye başladığı için artık hastalığı tamamen onu zorluyor.

“Cezaevinden çıkarmak için başvuruda bulundum”

Eşi Esma Yılmaz’ın sağlık durumunu da değinen Yılmaz, “Eşim, ‘Çocuğum gözlerimin önünde eriyip, gidiyor, tıkanıyor. Ölüp, ölüp diriliyor’ diyor. Tüm koğuş Arin’in durumundan etkileniyor.  Eşim artık Arin’in bu şekilde erimesine dayanamıyor. Arin’in tedavisinin dışarıda yapabilmek için hem ben hem de eşim cezaevine dilekçe verdik” dedi.

“Çocuğumuzla terbiye etmeye çalışıyorlar”

Aylardır Arin bebeğin tedavisi için mücadele ettiklerini kaydeden baba Yılmaz, ancak ne eşinin denetimli serbestlik talebinin ne de Mardin’e sevk talebinin kabul edilmediğini ifade etti.

Kendilerine yaşatılan bu duruma “Bir devlet, bir hükümet bir bebeğe sahip çıkamayacak acizlikte ise böyle bir devlet yok olsun, batsın gitsin” sözleriyle isyan eden baba Yılmaz, son olarak “Yılmayacağız, pes etmeyeceğiz. Belki çocuğumuz hasta olabilir, ölebiliriz ama bu bizi fikrimizden alamaz. Çocuğumuzla bizi terbiye etmeye çalışıyorlar ama biz bitmeyiz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu