Güncel

HBDH Ortak Komutanlığından Mehmet Ali Kasırga için açıklama

11 Ağustos günü Dersim Pülümür'de TC güçleri ile yaşanan çatışmada ölümsüzleşen DKP-BÖG gerillası ve HBDH savaşçısı Barış Mustafa Kalafat (Mehmet Ali Kasırga) için HBDH Ortak Komutanlığı tarafından bir açıklama yayımlandı.

H.Merkezi: HBDH Ortak Komutanlığı; “11 Ağustos günü Dersim-Pülümür’de yaşanan çatışmalarda ölümsüzlüğe uğurladığımız Atakan MAHİR ile aynı birlikte yer alan Mehmet Ali yoldaş, düşmanın yoğun saldırıları karşısında yoldaşlarıyla birlikte büyük bir direniş sergileyerek ölümsüzleşmiştir. Mehmet Ali yoldaş şahsında Dersim-Pülümür şehitlerini bir kez daha saygıyla anarken, hareketimizin bileşenlerinden DKP’nin kadro ve üyelerine, BÖG’ün yiğit militanlarına, taraftarlarına ve ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan 27 Ağustos tarihli habere göre, HBDH Ortak Komutanlığı, Mehmet Ali Kasırga’nın yaşamına dair şunları kaydetti:

“Çok küçük yaşlardan itibaren devrimci mücadele içinde yer alan ve Çerkez milliyetine mensup biri olarak gençlik mücadelesinden, işçi sınıfının mücadelesine oradan da gerilla mücadelesine kadar devrim mücadelesinin ihtiyaç duyduğu her alanda görev alan ve omuzladığı her görev karşısında tereddüt etmeden en önde yürümeye çalışan Mehmet Ali yoldaş, aynı zamanda BÖG’ün kuruluşunda aktif yer almıştır. Rojava’da da bir çok cephede bulunan ve DAİŞ çetelerine karşı mücadelede aktif yer alan Mehmet Ali yoldaş, Türkiye-Kuzey Kürdistan devrimi perspektifi doğrultusunda HBDH-Ortak Komutanlığımızın bir bileşeni olarak yönünü Türkiye- Kuzey Kürdistan’a çevirerek mücadeledeki kararlılığıyla bizlere örnek olmuştur.”

TC devletinin gerillaya yönelik yoğun ve kapsamlı saldırılarının boşuna olmadığına dikkat çekilen açıklamada, gerillanın özgürlüğe olan düşkünlüğü devrime olan inançları halklara olan derin sevgileri ve bağlılıklar ve can feda mücadelesinin halklarda yarattığı güven ve umudun faşizme korku saldığı dile getirildi.

Açıklamada,

“Tüm toplumun faşizm tarafından kuşatıldığı, kayıp yakınlarının oğullarını ve kızlarını aramaya çalışmasına dahi tahammül edemeyen, gözü yaşlı analarımıza saldıracak kadar pervasızlaşan faşizme en radikal cevabı HBDH savaşçılarının vermesi faşizmi çılgına çevirmektedir. Bugün toplum faşizmin azgın baskı ve saldırıları altındadır, konuşamamakta, hareket edememekte, nefes alamamakta, özgürlüğe olan özlemini dile getirememektedir. Ve tam da bugün özgürlüğün dili gerillalaşmıştır ve gerilladadır. Bu “dil” bulaşıcıdır ve bu “dil”in halklara bulaşmaması için faşizm elinden geleni ardına koymamaktadır. Tüm saldırıları da bundandır. Ama nafile.” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şu sözlerle sona erdi:

“Birleşik Devrim Hareketimizin tüm taraftar ve militanları 11 Ağustos’ta Dersim-Pülümür’de ölümsüzleşen Atakan MAHİR, Mehmet Ali Kasırga ve diğer yoldaşların kullandığı özgürlük dilini halklara taşımalı faşizmden hesap sorma bilinciyle her bir alanda gerillalaşmalı, büyük-küçük demeden her göreve sahip çıkmalı ve öncülük yapmalıdırlar. Halklarımızın bizlerden beklentisi budur.

Faşizmin korkulu rüyası olmaya devam etmek, bu korkuyu büyütmek boynumuzun borcudur. Mehmet ALİ yoldaş bu bilinçle mücadeleye kilitlenmiş ve kendini kararlaştırmıştı. Yaşamı ve mücadelesi bizlere örnek olmalıdır.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu