Güncel

HDP’li vekillerin Dersim’deki  yangın bölgesine gidişi engelleniyor

Dersim’e giden HDP milletvekillerinden oluşan heyetin, Ovacık ve Hozat yollarından yangın bölgesine gitmesine “bölgede operasyon var” gerekçesiyle izin verilmedi.

H. Merkezi: Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Dersim Milletvekili Alican Önlü ile milletvekilleri Mahmut Toğrul, Erkan Baş, Meral Danış Beştaş, Erdal Aydemir, Mehmet Tiryaki, Dilşat Canbaz ve Kemal Bülbül’den oluşan heyet, Dersim’de orman yangının devam ettiği Bali Deresi’ne doğru hareket etti. Seyir halindeki HDP heyeti konvoyu, Ovacık yolunda polisler tarafından durduruldu. Yolu bariyerlerle kapatan polisler, “Bölgede operasyon sürüyor” gerekçesiyle HDP heyetinin geçişine izin vermedi. Yapılan görüşmeler de sonuç vermeyince HDP heyeti, alternatif yol ve güzergahlardan yangın bölgesine gitmeye çalıştı. Hozat-Çiçekli köyü yolunda bir kez daha asker ve polisler tarafından engellenen HDP heyeti, karayolunda oturma eylemi yaptı.

“Sorumlu vali”

Vali Tuncay Sonel’in yaptığı açıklama ile kendilerini hedef gösterdiğini belirten HDP milletvekilleri, bölgede her hangi bir olayın yaşanması durumunda Vali Sonel’in sorumlu olacağını söyledi. Bir süre oturma eylemi yapan heyet, bu kez de Pertek yolundan yangın bölgesine gitmeye çalışıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu