Güncel

Hezex ve Kulp Belediye Eş Başkanları gözaltına alındı

H. Merkezi: Hezex Belediye Eş Başkanı Nevin Oyman Girasun ile Diyarbakır Kulp Belediye Eş Başkanı Sadiye Sürer gözaltına alındı. 

Şirnex’in (Şırnak) Hezex (İdil) Belediye Eş Başkanı Nevin Oymak Girasun‘un Atakent Mahallesi’nin Adile Naşit Caddesi üzerinde bulunan evine özel harekatçılar tarafından baskın düzenlendi. Eş Başkan Girasun’un da bulunduğu evinde özel harekatçılar tarafından saatler boyunca aramalar yapıldı. Özel harekatçıların yaptığı aramaların ardından Eş Başkan Girasun, gözaltına alınarak İdil İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Girasun, 21 Nisan’da da özel harekatçılar tarafından Hezex Kültür Sanat Merkezi’ne yapılan baskın sonucunda Eş Başkan Mehdi Aslan ile birlikte gözaltına alınmıştı.

Kulp’ta 3, Ergani’de 1 kişi gözaltına alındı

Amed’in Kulp ilçesi Belediye Eş Başkanı Sadiye Sürer, DBP İlçe Eş Başkanı Fatih Taş ile Tamer Eren adlı bir kişi evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Yapılan baskınlarda evlerin didik didik arandığı bildirilirken, gözaltına alınanların Kulp Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.

Ayrıca gözaltıdan sonra zırhlı araçların yoğun bir şekilde mahallerde devriye gezdiği belirtildi.

Ergani İlçesinde de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İlaçlama Birimi çalışanı Hayri Yel de, Ergani Çarşı Merkezinde ilaçlama yaptığı esnada gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen Yel’in Ergani İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü bildirildi.

Öte yandan Ergani’de hafta sonu yapılan operasyonlardan kaynaklı gözaltına alınan ve aralarında Belediye Eş Başkan Yardımcısı Gülistan Polat ile beraberindeki 11 kişi hala Emniyet Müdürlüğünde bekletiliyor. Bu akşamki gözaltı ile birlikte sayı 12’ye yükselmiş oldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu