Güncel

İdam karşıtı tweet’i nedeniyle Berna Laçin’e 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

İdam karşıtı tweet’i nedeniyle sosyal medyadaki troller tarafından hedef gösterilen oyuncu Berna Laçin’e 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

H. Merkezi: Berna Laçin hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Laçin, “Benim için çok anlamlandırabileceğim bir şey değil, hukuken baktığımda da yazdığımın suçla ilgisi yok” dedi.

Çocuklara yönelik cinsel istismar ve öldürme eylemleri sırasında sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Berna Laçin hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

“Yazdığımın suçla alakası yok!”

Sözcü’den Sercan Meriç’e konuşan Laçin, “Benim için çok anlamlandırabileceğim bir şey değil, hukuken baktığımda da yazdığımın suçla ilgisi yok. Açsınlar dava, ben çok rahatım. İnsanda haklılığın verdiği bir rahatlık oluyor. Gerçekten gereksiz de bir şey. Anlamıyorum da. Beni endişenlendiren bir şey de değil” dedi.

“İdam çözüm olsaydı medine topraklarında tecavüz rekor kırmazdı”

Peş peşe yaşanan çocuk ölümlerinin ardından idam tartışmalarına hakkında tweet atan Berna Laçin, “İdam çözüm olsaydı. Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimcileri, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!” demişti. Tweetin ardından Laçin hakkında “halkın dini değerlerini aşağılama” suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu