GüncelKadın

İl il 8 Mart eylemleri: Kadınlar sokağa, isyana çağırdı

Bu yıl 8 Mart’ta "yine aynı yerdeyiz" diyen kadınlar, Türkiye’nin birçok şehrinde hem 8 Mart eylemleri hem de feminist gece yürüyüşleri ile sokağa çıkıyor.

2021 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde YDK’nın da içinde olduğu kadınlar platformların çağrısı ile  Türkiye’nin bir çok yerinde meydanları dolduracak.

İl il 8 Mart eylemleri ve feminist gece yürüyüşleri: 

Ankara 

Ankara Kadın Platformu’nun çağrısı ile 8 mart pazartesi günü saat 14.30’da Sakarya Cadde’sinde kadınlar buluşacak.

Ankara’da geleneksel olarak 14 yıldır gerçekleştirilen feminist gece yürüyüşünün on beşincisi 8 mart pazartesi günü saat 18.00’da Sakarya Caddesi üzerinde gerçekleşecek.

Antalya

Antalya’da kadınlar 8. Feminist Gece Yürüyüşü için Üçkapılar’da 8 mart pazartesi günü saat 19.00’da yan yana geliyor.

Ayvalık

Ayvalık 8 Mart Kadın Platformu’nun çağrısı ile kadınlar Ayvalık Cumhuriyet Alanı’nda buluşuyor.

Balıkesir

Balıkesir’de kadınlar bir dizi etkinlik ile yan yana geliyor.

Bodrum

Bodrum’da kadınlar 8 mart pazartesi günü saat 19.00’da Tepecik Cami Meydanı’nda feminist gece yürüyüşü için yan yana geliyor.

Çanakkale

Çanakkale’de 8 mart pazartesi günü saat 18.00’da Golf Bahçesi’nde feminist gece yürüyüşü için buluşacak.

Datça

Datça Kadın Platformu’nun çağrısı ile kadınlar 8 mart pazartesi günü saat 12.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelecek.

Didim

Didim Kadın Platformu’nun çağrısı ile kadınlar, 8 mart pazartesi günü saat 14.30’da Didim Kent Meydanı’nda bir araya geliyor.

Eskişehir

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar, 8 mart pazartesi günü saat 18.30’da Espark önünde bir araya geliyor.

Fethiye

Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği’nin çağrısı ile kadınlar, 8 mart pazartesi günü saat 17.00’da FKM önünde feminist gece yürüyüşü için yan yana geliyor.

Gaziantep

Gaziantep Demokratik Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar, 7 mart pazar günü saat 14.00’da Kırkayak Parkı’nda yan yana geliyor.

İstanbul

İstanbul’da kadınlar 8 Mart Kadın Platformu’nun çağrısıyla 6 mart cumartesi günü 16.00’da Kadıköy Beşiktaş İskelesi önünde yan yana geliyor.

Kadınlar, 19. Feminist Gece Yürüyüşü için 18.30-20.00 arası Taksim, Sıraselviler’de bir araya geliyor.

İzmir

İzmir Kadın Platformu’nun çağrısı ile kadınlar, 5 mart cuma günü saat 15.00’da Eski Sümerbank önünde bir araya gelerek ‘İşçi Kadın Buluşması’ gerçekleştirecek.

Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısı ile kadınlar 8 mart pazartesi günü saat 18.30’da Alsancak ÖSYM önünde 8 Mart Gece Yürüyüşü için bir araya gelecek.

Mersin

Mersin’de kadınlar 7. Feminist Gece Yürüyüşü için 8 mart pazartesi günü saat 18.30’da Beşiktaş Meydanı’nda bir araya geliyor.

Samsun

Samsun Kadın Dayanışması’nın çağrısı ile kadınlar, 8 mart pazartesi günü saat 18.30’da Eski Vergi Dairesi önünde bir araya geliyor.

Sinop

Sinop Kadın PLatformu’nun çağrısı ile kadınlar, 8 mart pazartesi günü saat 17.00’da Uğur Mumcu Meydanı’nda buluşuyor.

Tarsus

Tarsus Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar, 8 mart pazartesi günü saat 19.30’da Yarenlik Alanı önünde bir araya geliyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu