LGBTİ+

İzmir’de 6. Onur Yürüyüşü; “Tek başımıza değil bir arada yürüyoruz”

LGBTİ+’lere dönük baskılara karşı altıncısı düzenlenen Onur Yürüyüşü bu sene Alsancak ÖSYM binası önünde toplanılarak Kıbrıs Şehitler caddesi üzerinde yapıldı.  Yürüyüşe Bandosol’un da katılımıyla coşkulu anlar yaşandı.  Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bitirildi yürüyüşün ardından basın açıklaması okundu

H.Merkezi: LGBTİ+’lere dönük baskılara karşı altıncısı düzenlenen Onur Yürüyüşü bu sene Alsancak ÖSYM binası önünde toplanılarak Kıbrıs Şehitler caddesi üzerinde yapıldı.  Yürüyüşe Bandosol’un da katılımıyla coşkulu anlar yaşandı.  Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bitirildi yürüyüşün ardından basın açıklaması okundu.

Açıklamada; “Yine ve bir kez daha, inatla, kararlılıkla ve coşkuyla yürüyoruz. Tek başımıza değil bir arada yürüyoruz. Varoluşlarımıza günah suç ya da hastalık diyerek hislerimizi aşklarımızı her türlü hak ve özgürlüğümüzü elimizden almaya çalışanlara karşı bugün hep birlikte yürüyoruz. Kalıplara sığmayanlar, sevilmeye değer olmadığını düşünenler, sorunun kendisinde olduğunu düşüneler, bugün artık olduğun gibi, hissettiğin gibi olma günü. Bu yürüyüşte her birimiz, kendi biricikliğimizle ayrı ayrı güzeliz ve bir arada daha bir güzeliz” denildi.

Açıklamanın ardından Gündoğdu Meydanı’na gitmek isteyenlere polis İyi Parti’nin iftar etkinliği olduğu gerekçesiyle izin vermedi, bunun üzerine kitle sahil kenarında eğlenceye devam etti.

Eylemde Partizan, HDP İzmir İl örgütü, ESP, Halkevleri vb bir çok devrimci demokrat kurum da yerini aldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu