Güncel

İzmir’de HDP seçim startını verdi “Bunu başaracağız. Şimdi dayanışma zamanı”

HDP İzmir il binasının açılışına katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İzmir’de 24 Haziran seçiminin startını verdi

İzmir: HDP İzmir İl Örgütü’nün 12 Mayıs Cumartesi günü yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Sezai Temelli açılış öncesi halka hitap ederek, “Bizler savaş, zulüm,  iktidarına dur diyeceğiz” dedi. Açılışa, Eş Genel Başkan Sezai Temelli, Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Ziya Pir ile birlikte   yüzlerce yurttaş katıldı. Yeni açılan HDP il binası önünde Sezai Temelli bir konuşma yaptı.

 

“Bizler savaş, zulüm, iktidarına dur diyeceğiz”

İktidarın HDP’ye karşı her türlü hile ve baskıyı örgütlemeye çalıştığını belirten Temelli, akla ve hayale gelmeyecek yöntemlerle HDP’yi baraj altında bırakmaya çalışıldığını söyledi. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde barajı yıktıkları gibi 24 Haziran’da da barajı bir kez daha yıkacaklarını vurgulayan Temelli, halklar ve emekçilerle bir arada, yan yana olduklarını dile getirdi. 24 Haziran’ın çok ayrı bir seçim olacağını belirten Temelli, 2018 Türkiye açısından kritik bir yıl olduğunu ve bu yılda HDP’nin üzerine düşen görevi yapacağını dile getirdi. Bu kötü gidişata son verileceğini ifade eden Temelli, HDP’nin çok güçlü bir programı olduğunu söyledi. HDP’nin sokaklarda, alanlarda, iş yerlerinde ve mahallerde olacağını sözlerine ekleyen Temelli, HDP’nin programının demokrasi, ortak vatan, özgürlük ve birlikte demokratik cumhuriyeti inşa programı olduğunu kaydetti.

“HDP’yi baraj altında bırakmak demek tekçiliğin var edilmesi demek. Çoğulculuğu var etmenin yolu HDP’nin daha güçlü bir şekilde parlamentoda yerini almasına bağlıdır. 24 Haziran’da bunu başaracağız. 24 Hazirandan güçlü çıkarak daha iyi koşacağız. Birinci ve ikinci turda Demirtaş ve HDP kazanacak. ‘Bizler savaş, zulüm,  iktidarına dur diyeceğiz. Bunu başaracağız. Şimdi dayanışma zamanı” dedi.

Konuşmanın ardından yeni il binasının kırmızı kurdelesi kesilerek açılış gerçekleştirildi. Açılışa Partizan ve YDG okurları da katıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu