GüncelManşet

Jiyan, Zarok ve Özgür Gün TV’nin ardından Hayat TV’ye baskın

H. Merkezi: Radyo ve televizyon kanallarına dönük kapatma tehditleri ve bildirimlerin ardından dün akşam saatlerinde Jiyan, Zarok ve Özgür Gün TV’ye polis baskını gerçekleştirilirken, şimdi de Hayat TV basılarak, yayını durduruldu!

Devletin “tek ses” oluşturmasına karşılık halkın sesini duyurma çabasında olan radyo ve televizyon kanalları bir süredir OHAL’in hedefindeydi. Listeler açıklanmış, TV kanalları Türksat’tan daha sonra da TC devleti ile çıkar ilişkisi içinde olan kimi Avrupalı uydu sistemlerinden çıkarılmış, internet yayınları Türkiye’den engellenilmeye çalışılmıştı.

 

“Biz var oldukça hayatın sesi de var olacak”

Şimdi ise radyo ve televizyon kanallarına dönük bu saldırının fiziki ayağı hayata geçiriliyor. Dün akşam saatlerinde Jiyan TV, Zarok TV ve hatta hakkında kapatma kararı olmayan Özgür Gün TV’ye polis baskını gerçekleştirildi.

Bugün ise bu saldırı sırası Hayat TV’ye geldi.

Hayat TV’nin merkez binasını basan polis, maliye şubesi desteğiyle ilk olarak Hayat TV’nin reji odasını mühürledi. Haberimizi hazırladığımız sırada mühürleme işlemleri devam ederken twitter hesabı üzerinden yayın yapan Hayat TV “Biz gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Biz var oldukça hayatın sesi de var olacak” şeklinde paylaşım yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu