Emek

Kartal Belediye işçisi iş bırakıyor!

H. Merkezi: Kartal Belediyesi ve şirketleri KARTURSAŞ ve KARYAPSAN’da imzalanan toplu iş sözleşmesinden doğan sosyal haklarımız, maaş ve sözleşme farklarımız iki yıldan bu güne halen uygulanmamaktadır.

 Sendikamızın, Belediye Başkanı ve şirket yöneticileriyle defalarca yaptığı görüşmelerden hiçbir sonuç alınamamıştır. Şu anda kişi başına 4.000-TL ile 5.000-TL arasında alacak bulunmaktadır. Bunların ödenmesi için geçmişte farklı dönemlerde eylemler yapılmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamamıştır.

En son DİSK Genel Başkanımız Kani BEKO ve Genel-İş Sendikası Genel Yönetiminin de olduğu Belediye Başkanıyla yapılan görüşmede, belediye başkanı işçilerle toplantı yapacağını söylemiş, fakat bu da gerçekleşmemiştir. Belediye Başkanı ve yönetiminin tavrı bize eylemden başka bir seçenek bırakmamıştır.

Tüm bu nedenlerle, ödenmeyen sosyal haklarımız ve şirketlerde uygulanmayan toplu sözleşme haklarımız için aşağıdaki program çerçevesinde, Çarşamba günü toplu iş bırakma, Perşembe günü ise toplu vizite eylemlerini gerçekleştireceğiz.

   Emekten yana tüm kişi ve kurumları haklı mücadelemize desteğe bekliyoruz.

 

Toplu İş Bırakma:

Tarih: 04.12.2013 Çarşamba

Saat: 08.00

Toplanma Yeri: Kartal Bel. Esentepe İşyeri Garajı

 

Toplu Vizite:

Tarih: 05.12.2013 Perşembe

Saat: 08.00

Toplanma Yeri: Kartal Bel. Esentepe İşyeri Garajı

 

DİSK/GENEL-İŞ SENDİKASI

İSTANBUL ANADOLU YAKASI 1 NOLU ŞUBESİ

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu