Güncel

Kartal Eğitim-Sen Şubesi , “Öğretmenime dokunma”

Kartal: Eğitim-Sen 5 No’lu Şube T.Kürdistanı’nda açığa alınan Eğitim-Senli öğretmenlere destek vermek ve açığa almaları protesto etti.

Eğitim-Sen Kartal Şubesi önünde bir araya gelen yüzlerce eğitim emekçisi “Baskı, açığa alma, soruşturma ve ihraçlar durdurulsun. Öğretmenine dokunma” yazılı pankart arkasında Kartal Meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Ellerinde Eğitim-Sen flamaları ile “Laik, bilimsel ana dilde eğitim istedim/istiyorum” yazılı dövizler taşıyan kitle, “Karanlığa teslim olmayacağız”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz”, “Baskılar bizi yıldıramaz” , “Öğretmenine dokunma” vb sloganlar haykırdı.

Eğitim-Sen önünde oldukça coşkulu başlayan yürüyüş sloganlar ve ajitasyonlarla bankalar caddesinden devam ederken ardından 5 dakikalık oturma eylemi şeklinde devam etti ve Meydanda son buldu.

Eylem Eğitim-Sen 5 No’lu Kartal Şube Başkanı Mehmet Aydoğan tarafından yapılan basın açıklaması ile devam etti.

Aydoğan, devleti KHK’le ülkeyi yönetenlere seslenerek yapılan hukuksuzlukları sıraladı. Aydoğan, “Bugün en temel hak dahi kullanmaya izin vermeyenlerin OHAL’i kendi hukuksuzluklarına kalkan yapanların amaçları açığa çıkmıştır” şeklinde konuşarak amacın herkesin sindirme ve susturulması olduğunu dile getirdi.

Aydoğan öğretmenlerin açığa alınmasıyla sendikal faaliyetler, yani mücadelelerinin hedef tahtasına oturtulduğunu belirtti.

Aydoğan, öğretmenlerin omuz omuza mücadele etmeye devam edeceklerinin bunun en önmeli ve en güzel şey olduğunu sözlerine ekleyerek KESK’in yapacağı eylem ve etkinlikler duyrularak sözlerine son verdi.

Eyleme ESP, Partizan, EMEP, Halkevi, BDSP gibi bir çok devrimci demokrat kurum destek verdi.

                                                   

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu