Güncel

Kartal’da yıkımlara karşı halk toplantısı

Kartal Hürriyet Mahallesi’nde sistemin “kentsel (rantsal) dönüşüm” çalışmaları devam ediyor.

5 yıllık bir süre zarfında gelişen olaylar karşısında halkın örgütlü gücü, karşı koyuşu sisteme geri adım attırmıştı. Ama egemenler, halkı, çeşitli yöntemlere başvurarak kandırmaya çalıştı bu süre zarfında.

Bazı ev sahiplerine tapu dağıtarak, halkın tepkisini yumuşatmaya ve bölmeye çalıştı. Sonuç olarak son dönemde yıkım politikaları tekrar gündeme geldi.

Mahalle halkı, daha önceki yıkım sürecinde yarattığı örgütlü gücünü bir dernek açarak göstermişti. Kartal Hürriyet Mahallesi Geliştirme Güzelleştirme ve Koruma Derneği adı altında kurulan dernekte bugün (8 Nisan) bir halk toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda görülen o ki; egemenlerin mahalle halkının örgütlü duruşunu bölmeye dönük çeşitli politikaları ve dernek için karalama çabaları mahallemizdeki yıkımlara karşı oluşan örgütlü duruşu zayıflatmıştır.

Avukatların, mimarların, dernek yöneticilerinin ve şehir planlamacılarının katıldığı toplantı yaklaşık 100 kişiyle gerçekleşti ve halka örgütlenme çağrısı yapıldı. Çalışmaların devam edileceği bildirildi.

Kartal’dan bir Özgür Gelecek okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu