Gençlik

Katil Polis Liselerden Defol !

İzmir’in Menemen ilçesinde Liseli YDG faaliyetimiz hız kesmeden devam ediyor.

Kampanya ve son durum üzerine yapılan toplantılarımızda, gençliği bilinçlendirmeye ve örgütlemeye yönelik ajitasyon-propaganda faaliyeti yürütme kararı almıştık. Ülkemiz ve Kürdistan topraklarında an ve an gelişen tüm gelişmelere yönelik çalışmalara başladık. Menemen’in birçok işlek caddesinde stikerlarımızı öğrenci gençliğin görebileceği noktalara yapıştırdık.

Rojava’da yaşanan katliam ve Kürt halkının onurlu direnişini sahiplenmek adına Menemen’in bir çok noktasına ”Rojava Faşisme Mezar Olacak!” , ”Biji Berxwedana Rojava!” yazılamalarını Partizan ve YDG imzalarıyla duvarlara yazdık. Kampanya ve YÖK’ün kuruluş yıldönümü dolayısıyla birçok yere ”Liseler YDG ile Özgürleşecek !”, ”Katil Polis Liselerden Defol!” adlı Liseli YDG imzalı yazılamalarımızı yaptık.

Halkımız ilgisi kadar, yıllardır bizi baskılarıyla yıldırmaya çalışan katil polisin ilgisi oldukça yoğundu. Yasal bir sloganın bile bizim imzamız ile duvarlarda yer alması gerçekliğini ve gerekliliğini kabullenemeyen polise son sözümüz okullarımızdan, mahallerimizden ve halkımızdan uzak durmalarıdır. Baskıların bizi yıldıramayacağını, Liseli faaliyetimizin hız kesmeden devam edeceğini bir kez daha söylüyoruz.

Menemen Liseli YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu