Dünya

Kaypakkaya-partizan sitesine sansür!

Ülkemizde muhalif basını, her türlü farklı düşünceyi yasaklayan; kitlelere ulaşmasını engelleyen devlet, yeni bir uygulamaya daha imza attı. Youtube’ye erişimi engelleyen ve internet yasakları konusunda dünyanın önde gelen devletlerinden biri olan Türk devleti bu defa Kaypakkaya-partizan isimli siteye sansür uyguladı.

Site yöneticilerinin aktardığına göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı İnternet Dairesi Başkanlığı, ANKARA TMK 10. Md. ile Görevli ve Yetkili 2 Nolu Hakimliği Mahkeme Kararına dayanarak siteye erişimin 24 saat içinde engellenmesini talep ediyor. Aksi durumda siteye Türkiye’den girişin engelleneceğinin belirtildiği açıklamada “sorunu” uyar-kaldır prensibi çerçevesinde çözmek istedikleri dile getiriyor.

Kaypakkaya-Partizan.org Yayın Ekibi tarafından konuya ilişkin bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle: Ankara TMK 10. Md. ile Görevli ve Yetkili 2 Nolu Hâkimliğinin 2012/169 Nolu kararı bugün tarafımıza iletilmiş ve sitemize erişimin Türkiye’den 24 saat içinde yasaklanacağı belirtilmiştir. Mahkeme kararını bize iletişim adreslerimizden ulaştıran yetkililer, mahkemede kendimizi savunma hakkımızı hiçe saymışlar ve kendi aralarında ortaya bir karar çıkartmışlardır.

Bizim savunma hakkımızı hiçe sayan bu anlayışlar, savunma hakkı kutsaldır diye bağırmayı ihmal etmeyen kişilerdir. Kendi kurallarını, kanunlarını hiçe sayan bir anlayışın karşıtlarına ve muhaliflere söz hakkı tanımaması normaldir. Hukuku kendine hukuk, başkasına zindan, olarak algılayanların adil karar verme şansları, ihtimalleri yoktur. Olmayacaktır!

Sitemiz devrimci hukuku ezilenlerin hukukunu temel alır. Gericiliğin ve faşizmin hukukunun gözümüzde değeri yoktur.Sitemiz evrensel hukuk kurallarına her zaman uymuş, bu temelde tüm evrensel mahkemelere ve Host edildiği İsviçre yasalarına uygun hareket etmiştir.

Sitemizi yasaklayan anlayışların google, facebook, youtube gibi siteleri yasaklama cesareti olmayıp, para babalarına karşı bu tip kararların uygulanamadığı, ezilenlerin haklarını savunan sitelere karşı şahin kesildiklerini görebiliyoruz. Sitemizi yasaklayabilirsiniz. Görüşlerimizi hapsetmeye çalışabilirsiniz.

Ama Kaypakkaya ve ardıllarının düşüncelerini asla susturamayacaksınız!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu