Emek

“Kıdem tazminatıma dokunma’’

Bursa: Egemen sistemin temsilcisi AKP hükümeti ülkemizdeki emekçi halkı her gün yeni saldırılarla açlık ve yoksulluğa mahkûm etmektedir. Bu saldırılardan biri de işçi ve emekçilerin kıdem tazminatı hakkının gasp edilmeye çalışılmasıdır. Bu saldırılara karşı Devrimci Demokratik Sendikal Birlik de Bursa’da emekçileri kıdem tazminatı ile ilgili çıkan bildirileri dağıttı ve imza standı açtı.

15 Kasım günü Fomara Meydanı’nda “Kıdem tazminatıma dokunma! Kıdem tazminatımızı yedirtmemek için bir imza da sen ver” yazılı ozalit açtı. Bildirileri dağıtarak emekçilere kıdem tazminatı hakkına sahip çıkmak ve imza atmak için çağrı yaptı.

Emekçiler DDSB’nin kim olduğu vb. sorular sorarak, DDSB hakkında bilgi sahibi olmak istediler. Bizde DDSB’nin birçok sendika ve sendikasız iş kollarında çalışan, sınıf sendikacılığının anlayışını savunduğunu ve mücadele ettiğini söyledik. Emekçiler “Sizlere bu duyarlılığınızdan ve çalışmanızdan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Bizler 3 saatlik kısa bir çalışma sonucu yüzlerce imza topladık. Emekçilerin kendilerini ilgilendiren sorunlarına bizlerin sahip çıkması emekçi halkımızın da bizlerle olan ilişki ve diyaloglarını geliştirdiğini gözlemledik. Emekçilerin bu ilgisiyle bizler bu tür çalışmaları önümüzdeki günlerde artırarak devam ettirme yolunda çabamızı yoğunlaştıracağız.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu