Emek

KESK Dört Koldan Ankara’ya Yürüyor

Hükümetle Memur-Sen arasında yapılan Toplu İş Görüşmelerinin emekçilerin hak gaspına uğrattığı ve bu yapılan anlaşmanın KESK tarafından kabul edilemeyeceğini ilan etmek için Ankara’ya dört koldan yürüyüş başlatıldı.

Yürüyüş kollarına; AKP zulmune direnirken hayatını kaybeden direnişçilerin isimleri verildi. Mehmet Ayvalıtaş-Ali İsmail Korkmaz Yürüyüş Kolu adı verilen ve Edirne ve Tekirdağ’dan başlayan yürüyüş kolu ilk önce Hava İş grevini destek ziyaretinde bulundu. Sonra Taksim Meydan’da yürüyüşe katılmak isteyen İstanbul KESK üyelerinin yürüyüşüne polis izin vermedi. Kısa bir müdahalenin ardından KESK üyeleri Taksim’de oturma eylemi gerçekleştirdi.

Metin Lokumcu Yürüyüş Kolu da Hopa’dan hareket etti. KESK Genel Başkanı Lami Özgen’in de içinde bulunduğu, Orhan ve Bedran Encü/Abdullah Cömert Yürüyüş Kolu, yürüyüşünü 34 Kürt gencinin ölümüne sebep olan bombalı saldırının yapıldığı yerden, Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ortaca Köyü’nden (Roboski) başlattı.

İnsanca yaşam, güvenceli gelecek, eşit, özgür ve demokratik bir Türkiye için yürüyoruz!” sloganıyla başlayan ve Ankara  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yürüyecek olan yürüyüş kolları burada açıklama yapacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu