Kadın

KESK: “Flormar’ı boykot edelim”

İstanbul KESK Kadın Meclisi "Hiçbir fondöten kadın düşmanlığını kapatamaz" pankartı ile #Flormardeğildirenişguzelestirir diyerek Şişli'de Flormar ama firması Yves Rocher önünde bugün saat 18.00'da eylem yaptı.

İstanbul: İstanbul KESK Kadın Meclisi “Hiçbir fondöten kadın düşmanlığını kapatamaz” pankartı ile #Flormardeğildirenişgüzelestirir diyerek Şişli’de Flormar ama firması Yves Rocher önünde bugün saat 18.00’da eylem yaptı.

Şişli’de bulunan ve Flormar’ın ana firması olan Fransız Yves Rocher önünde eylem yapan kadınlar, tüm duyarlı kamuoyunu kadınların hakları vermeyen  Flormar ve bağlantılı bütün firmaları boykot etmeye çağırdı.

Eylemde öncelikle direnişte olan kadınların kendi sözleriyle neden direnişi seçtiklerini anlatan kısa mektupları okundu.

“Flormar’da hiçbir hakkımı alamadım ben de sendikalı oldum ve şimdi de işten çıkarıldım” şeklinde başlayan direnişçi kadınların mektuplarından sonra KESK’li kadınlar sendikalı olmanın hak olduğu bunun için kimsenin işten çıkarılmasının doğru olmadığını, bunun açık bir kadın düşmanlığı olduğunu vurgulayan konuşmalar yaparak, başta kadınlar olmak üzere herkesin Flormar’ı, Flormar bağlantılı tüm ürünleri boykot etmeye çağrı yapıldı.

“Yaşasın kadın dayanışması” sloganlarıyla eylem sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu