Emek

“KESK’li tutsaklar serbest bırakılana kadar…”

Mersin: Mersin’de bu gün KESK tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Ülkemizde, özellikle sendikalara ve emek, demokrasi güçlerine yönelik uygulanan baskılara karşı yapılan basın açıklaması Mersin Taş Bina önünde, polisin yoğun “ilgisi” eşliğinde gerçekleştirildi.

KESK adına açıklamayı dönem sözcüsü İmam Özdemir okudu. Özdemir’in okuduğu açıklamada, bu askıların sorumlusunun sadece AKP olmadığına, geçmiş tüm siyasi burjuva iktidarları olduğuna vurgu yapıldı. Açıklamada: “Günümüzde; bu baskı politikaları ve antidemokratik uygulamalar sistemin yeni mimarı AKP eliyle ileri demokrasi yalanları eşliğinde devam etmektedir. Bu yoğun baskı ve saldırılardan sendikamız KESK de payına düşeni fazlasıyla almaktadır. KESK’e uygulanan operasyonlar sonucunda halen 54 üye ve yöneticimiz tutuklu bulunmaktadır. KESK olarak haklarımızı ve özgürlüklerimizi yok sayan bu uygulamalara karşı yürüttüğümüz emek ve demokrasi mücadelesinin her aşamasında AKP hükümetinin baskı, sindirme, gözaltı ve tutuklamalarıyla karşı karşıya kalıyoruz” denildi.

Üzerlerindeki baskıya rağmen direneceklerini ve mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirten Özdemir, tutuklu KESK’lilerin serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Yapılan açıklamanın ardından eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu