Manşet

KESKve DİSK eylemi sonlandırdı.

17.41: Tünel’de saatlerdir abluka altında olan KESK üyeleri saat itibari ile yaptıkları basın açıklaması ile eylemi sonlandırdılar. Eylemin sonlandırılmasının ardından polis barikatı ve ablukası da dağıldı. Kitle slogansız bir şekilde alkışlarla dağılıyor.

17.00: İstanbul:Taksim Gezi Park’a yönelik olası bir saldırı ihtimaline karşı grev kararı alan  KESK, DİSK, TTB, TDB ve TMMOB; saldırının gerçekleşmesi ile beraber almış olduğu kararı hayata geçiriyor. Birçok ilde sokağa çıkan emekçiler saldırıyı protesto ediyor. Saldırının merkezi olan ve günlerdir bölge’de adeta OHAL uygulanan Taksim’de ise emekçilerin eymeine izin verilmiyor. Tünel’den ve Şişli’den Taksim Meydanı’na yürümek isteyen emekçilere yoğun polis ablukası altında. dığı karar üzerine greve çıkan ve Taksim Meydanı’na yürümek isteyen KESK üyelerinin yürüyüşüne polis izin vermiyor.

Tünel Meydanı’ndaki muhabirimizin verdiği bilgiye göre Tünel Meydanı’ nda toplanan KESK üyeleri oturma eylemi yapıyor. KESK üyeleri, “Her yer Taksim her direniş”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Direne direne kazanacağız” sloganları ile polis engelini protesto ediyor.

Şişli Kolunu takip eden Muhabirimiz ise DİSK’in Osmanbey Metro İstasyonu’nda polis barikatı ile karşılaştığını ve burada saldırıları protesto ederek bir basın açıklaması yapıp dağıldığını bildirdi. DİSK’in bölgeyi terketmesine karşın eylemde yer alarak greve destek veren devrimci kurumların polis barikatının önünde bekleyerek yolu kapattığı ve burada “faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını attığı gelen bilgiler arasında.

 

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu