Emek

Koşuyolu’nda direnişe HDK’den destek

Kartal: Halkların Demokratik Kongresi Kartal Meclisi, direnişinin 59. gününde Koşuyolu Hastanesi’nde Dev Sağlık-İş üyesi Ziya İncedere’nin çadırını ziyaret etti. Hastane ile görüşmelerin sürdüğünü belirten İncedere, “Hastane sabrımızı denemesin” uyarısında bulundu.

Kartal Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan Ziya İncedere, 59 gün önce “3 gün içerisinde Bayrampaşa’da bulunan hastanede işbaşı yapması” için kendisine dayatmada bulunan hastane ve taşeron şirkete boyun eğmediği için işten çıkarılmıştı.

Aynı zamanda Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi ve işyeri temsilcisi olan İncedere, işten çıkarılınca hastane bahçesine çadır kurmuş ve burada yalnızca kendisi için değil, işçi sınıfı için önemli bir mücadele başlatarak hakkını aramaya devam etmiştir.

 

HDK’den ziyaret

Bugün (28 Kasım) bir araya gelen HDK Kartal Meclisi, Koşuyolu Hastanesi’ne giderek her hafta Çarşamba günü saat 12.00’de direniş çadırı önünde açıklama yapan Dev Sağlık-İş’in açıklamasına destek oldu ve direniş çadırını ziyaret etti.

Geçen hafta hastane ile bir görüşme yapıldığını ve bu yüzden bekleme sürecinde olduklarını ifade eden İncedere, çadır önünde görüşmeyi anlatan kısa bir konuşma yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu