Güncel

“Kürt kadının tepkisi keskin ve güçlü olacaktır!”

İstanbul: Bugün(27 Ekim)Bakırköy Kadın Hapishanesi önünde, Hakların Demokratik Kongresi, Barış Anneleri ve demokratik kitle örgütleri bir araya gelerek 3 gündür devam eden açlık grevini sonlandırdı.

Hapishane önünü ablukaya alan ve 3 gündür milletvekilleri ve avukatların dışında halktan kimseyi hapishaneye yaklaştırmayan polis; bugün içeriden gelen ve 15 kişinin sloganlarının sonunda barikatı açarak, açlık grevindekilerin dışa çıkışını izledi. 3 gündür engellemeye çalıştıkları grev tüm saldırılara rağmen sürdü. ve bu yüzdendir ki grevdekilerin dışarı çıkışı(kendilerinin zorla çıkartamadığı 15 kişinin) izlerken ki surat ifadeleri görülmeye değerdi. 3 gündür açıklamalarda azgınca saldırı tutumunu izleyen polis bugünde açıklama sırasında panzerlerle hazır haldeydi.

“Onlar bizim için direniyorlar…”

Bakırköy hapishanesi önündeki açlık grevini sonlandırdıklarına dair açıklama yapan Demokratik Özgür Kadın Hareketi temsilcisi; “ Bu talepler aslında doğru algılanırsa tüm Türkiye halkının talepleridir bu böyle değerlendirmek gerekiyor” dedi.  Ve şöyle devam etti; “Eğer cezaevlerinde bir tane arkadaşımız şehit düşerse; Kürt kadın tepkisi AKP hükümetinin hiç ummayacağı kadar keskin ve güçlü bir direnişle karşılanacaktır. Buna söz veriyoruz

DÖKH ardından milletvekili Sabahat Tuncel, Sırrı Süreyya Önder ve Barış anneleri birer konuşma yaptı. Her konuşmada “ölüm değil çözüm” denildi ve devletin bugün, yarın değil hemen şimdi bir adım atmasının gerekliliğine ve önemine vurgu yapıldı.

Eylem sloganlarla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu