Güncel

Kulp, Güçlükonak ve Nusaybin’de operasyon

Kulp ilçesinin Yaylak (Eskar) ve bağlı 7 mezrası, Güçlükonak ilçesi kırsalındaki 7 bölge ile Nusaybin’in Yavruköy ve İlkadım mahallelerinde askeri operasyon gerekçesiyle “sokağa çıkma yasağı” ilan edildi. Üç ilçede de operasyon başlatıldı.

H. Merkezi: Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin kuzey bölgesine düzenlenecek askeri operasyon öncesi Yaylak mahallesi ve bağlı 7 mezrada bugün saat 11.00’den itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağı açıklama ile duyuran Diyarbakır Valiliği, bölgeye yapılacak askeri operasyonu gerekçe gösterdi. Valilik açıklamasında, “Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Kulp ilçesine bağlı olan; Yaylak Köyü ve Şeyhsalih, Nedrehuş, Mezrasor, Simetok, Dalideri, Akçana ve Derik mezraları) 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat 11.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır” denildi.

Nusaybin’in 2 mahallesinde yasak

Mardin Valiliği, Nusaybin ilçe kırsalında bulunan Yavruköy ve İlkadım mahallerinde “sokağa çıkma yasağı” ilan etti. “Operasyon icra edilecek” gerekçesiyle ilan edilen yasağın ikinci bir duyuruya kadar süreceği duyuruldu. Yasağın ilan edildiği mahalle kırsalında çok sayıda asker ve korucunun katılımıyla hava destekli operasyon başlatıldığı belirtildi.

Şırnak Güçlükonak’ta 7 bölge, “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi

Şırnak’ın Güçlükonak ilçesi kırsalındaki 7 bölge, düzenlenecek operasyon gerekçesiyle 15 gün süreyle “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi.

Güçlükonak ilçesi kırsalındaki 7 bölgenin “özel güvenlik bölgesi” ilan edilmesiyle ilgili Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Güçlükonak ilçesi; Piştaşiketri Deresi, Badabi Tepeleri, Dulagevr Dere güney batısı, Zivi Mağraları, Cahto Tepe, Kurik Tepe, Soğucak mahallesi 1 km. kuzeyi kırsal alanları arasında bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların mezkur bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından bu bölgelerde 25 Temmuz (Dahil)-08 Ağustos (Dahil) 2018 tarihleri arasında (15) gün süreyle valiliğimizce özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu