GüncelManşet

Lice’de bombardıman

H. Merkezi: Diyarbakır Valiliği’nin, günlerdir hedef haline getirdiği Lice ilçesi kırsalı dün gün boyu bombalandı. Canlı kalkanlar bölgeye giderken, Hamzabey köyünde bombardıman nedeniyle bazı evler yıkıldı.

 

Valilik hedef haline getirdi

Diyarbakır Valiliği’nin, günlerdir hedef haline getirilen Lice ilçesinin kuzeyine düşen 13 köyde “Sokağa çıkma yasağı” ilan etmesinin ardından kırsal alanlar savaş uçakları tarafından bombalandı. “Sokağa çıkma yasağı”nın başlaması ile birlikte havalanan çok sayıda uçak, yaklaşık 3 saat boyunca araziyi bombaladı. Bombardımanın ardından bölgeye Amed merkez ve çevre ilçelerden çok sayıda asker sevk edildi.

Bölgede helikopter hareketliliği yaşanırken, saldırıda can kaybının önüne geçmek için Licê ve çevre ilçelerden çok sayıda canlı kalkan dün bölgeye gitti. Akşam saatlerine kadar bölgede kalan canlı kalkanlar geri dönerken, geç saatlere kadar askeri hareketlilik devam etti.

 

Yasak 1 gün sonra kalktı

Diyarbakır Valiliği, Licê’ye bağlı Yamaçlı, Yalımlı, Büyükçağ, Saydamlı, Bayırlı, Seyrek, Yeşilburç, Konuklu, Kılıçlı, Akçabudak, Ulucak, Yorulmaz, Baharlar köylerinde dün sabah saat 10.00’da ilan edilen sokağa çıkma yasağının operasyonun sona ermesiyle bu sabah saat 10.00’da kaldırıldığını duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu