Güncel

MEBYA-DER üyesi olan 5 kişi serbest bırakıldı

MEBYA-DER'e yönelik operasyonda gözaltına alınanlardan 5 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 14 kişi adliyeye götürüldü

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 27 Şubat ve 3 Mart tarihlerinde Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Birlik ve Kültür Derneği’ne (MEBYA-DER) yapılan operasyonlarda 29 kişi gözaltına alındı.
Jinnews’in haberine göre, ikinci operasyonun yapıldığı 3 Mart tarihinde gözaltına alınan Aziz Ölçen, Hidayet Arslanoğlu, Halime Topuz, Yıldız Damla ve Aysel Pehlivan, bugün emniyetteki işlemlerinin ardından Diyarbakır Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alınan 5 kişi, Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi. Burada ifadeleri alınan 5 isim adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
İlk operasyonda gözaltına alınan derneğin eşbaşkanları Yüksel Almas ve Şeyhmus Karadağ ile Murat Üzgün, Emine Aksoy ve Ayşe Çelikbilek; ikinci operasyonda gözaltına alınan Mehmet Nur Savaş, Mustafa Karahan, Sait Börta, Ayşe Tutmaz, Hülya Varan, Mehmet Yıldız, Fehim Azak, Mustafa Uyguner ve Taylan Aslan adliyeye sevk edildi.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu