Güncel

Mehmet Ayvalıtaş mezarı başında anıldı

Gezi İsyanı döneminde yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş mezarı başında anıldı. Ayvalıtaş’ın babası, “Faşist bir diktatör Haziran ayında oğlumu öldürdü. Bu Haziran da onun sonu olacak” dedi.

H. Merkezi: Gezi İsyanı sırasında öldürülen Mehmet Ayvalıştaş Gezi’nin 5. yılında Çekmeköy’de mezarı başında anıldı. Anmaya HDP milletvekili adayları, Diren Üniversite, SODAP ve birçok kişi katıldı. Anma saygı duruşuyla başladı.

Unutmayacağız affetmeyeceğiz isyandayız” pankartının açıldığı anmada sık sık “Mehmet yoldaş kavgamızda yaşıyor”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganları atıldı.

“Bu haziran iktidarın sonu olacak”

Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Ali Ayvalıtaş böyle bir ölümün herkese nasip olamayacağını belirterek, “Benim önceden bir oğlum vardı ama şimdi bu sayı milyonlara ulaştı. Türkiye’nin her yerinde oğlum var. Oğlumla ne kadar gurur duysam azdır” dedi. Ayvalıtaş, “Bir faşist oğlumu öldürdü ve Haziran ayında öldürdü. Bu Haziran’da o da gidecek. Bu Haziran onun sonu olacak. Kenan Evren gibi sonu bataklık olacak. Hiçbir zaman anılmayacak” ifadelerini kullandı.

HDP İstanbul Milletvekili adayları Erkan Baş ve Musa Piroğlu’nun Gezi İsyanı’na dönük açıklamalarının yanında “Gezi’yi kana bulayan Gezi’de kendi sonunu görenler için de sonun başlangıcı yaşanmış oldu. Şimdi o sonun son demlerini yaşıyoruz. Ya bu iktidarı devirip götüreceğiz ya da bu kavgayı daha da derinleştirip sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Anmanın ardından Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş’ın mezarına ziyaret edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu