Güncel

Mersin’de haftalık gazete çalışmalarından

Mersin: Gazetemiz Özgür Gelecek’in yayın periyodunun haftalığa inmesi hazırlıklarıyla birlikte bölgemizde de yeni bir sürecin içerisine girdik.

Emekçi halkımızın mücadele sözcüsü olan gazetemizin yine emekçilere ulaşması için; dağınık, kendiliğinden hareket tarzına müdahale etmek öncelikli görevimiz olarak önümüzde duruyor. Dağıtımcısından okuruna,dostumuzdan selam verenimize kadar her bireyimizin, her değerimizin omuz vermesiyle, gazetemizin hak ettiği noktaya geleceği açıktır.

 

“Daha geniş bir dağıtım ağı için…”

Sürece bölgemizde yapacağımız okur toplantısı öncesinde neler yapılabileceğini konuşarak başladık. Sıkıntılarımızı aşmanın kitlelere daha çok gitmekle mümkün olduğu fikriyle yola çıktık.

İlk başta gazetemizi kitlelere ulaştırmada araç olabilecek büfe, kitapevi, kültür merkezi arayışına girdik. Tespit ettiğimiz bu yerlerin bir kısmına gazetemizi bırakmaya başladık.

Bölgemizdeki okurlara her sayıyı düzenli bir şekilde bırakmak amacıylada planlı ve programlı bir çalışma tarzının ilk adımlarını attık. Yine geçmişten bugüne bizi bilen, yakın olduğumuz emekçi halkımızın yaşadığı bir semtte yoğunlaşmaya başladık.

Semtte bulunan büfelerin bir kısmına gazetemizi bırakıp, stickerlerimizi yapıştırdık. Okurlarımızın dışında daha önceden gitmediğimiz kimi yerlere de gidip gazetemizi ulaştırdık. Her gittiğimiz yer bize yeni yerler öğretti. Böylelikle önümüzdeki süreç için bu semtte yapacağımız çalışmanın temeli belirlenmiş oldu.

 

“Üniversitede dağıtımı konuştuk”

Bu dönemde tek tek okurlarımızla da ne yapabileceğimize dair sohbetler ettik. Okurlarımızın genel olarak heyecanla yaklaşmasıyla onları da içine alacak bir çalışma programı önümüze çıktı. Kuracağımız dağıtım ve çalışma ekiplerinde görev almaktan bize olanaklar yaratmaya, etraflarındaki insanları bize yönlendirmekten ekonomik desteğe kadar faaliyetimizin omuzlayanı olmaya başladılar.

Ayrıca gazetemizi gençlik kitlesine ulaştırmak içinde çevremizde bulunan genç okurlarımızla, yoldaşlarımızla da ortak bir kafa yoruşun içerisinde bulunduk ve gazetemizin üniversitedeki dağıtımının nasıl olacağına dair planlama yaptık.

Şimdi önümüzü yaptığımız çalışmalarla daha açık bir şekilde görmekteyiz ve bin bir gerekçeyle yapmadıklarımızın ağırlığıyla önümüzdeki döneme yoğunlaşacağız!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu