Gençlik

Mersin’de YDG bölge toplantısı gerçekleştirdi

Mersin: Çukurova YDG dönemin ilk bölge toplantısını gerçekleştirdi. Geçirdiğimiz yaz süreci ve divan toplantısının ardından aldığımız toplantıda gündemler belirlendi. Toplantıda ilk olarak merkezi divan toplantısının aktarımı yapıldı. Üzerine belli başlı tartışmalar yürüterek, alınan kararların ve divanda tartışılan konuların alana nasıl uyarlanması gerektiğini tartıştık. Geçmiş sürecedair bir dizi değerlendirme yapıldıktan sonra başarılarımızla birlikte eksik kaldığımız noktaları eleştirdik.

Önümüzdeki sürecin esas gündemi olan 1 Kasım seçim çalışmalarımız üzerine de bir tartışma yürüttük. Haziran seçimleri çalışmalarından çıkardığımız ders ve deneyimleri anımsayarak bu seçim çalışmasında bir adım daha ileri atmayı hedef olarak önümüze koyduk. YDG’nin daha görünür olduğu bir çalışma planı belirledik. Mahallede, üniversitede ve şehir merkezinde ajitasyon ve propaganda araçlarımızı kullanarak gerçekleştireceğimiz bir çalışma planı çıkardık. Oluşturacağımız komisyonlar ve çıkarılan planın ardından seçim çalışmalarının startını vereceğiz.Üniversitelerin açılmasıyla birlikte üniversite faaliyetini üzerine de tartışmalar yaptık. Önümüzdeki süreçte ana gündemin seçim olmasından kaynaklı seçim eksenli bir çalışmayla birlikte öğrenci gençliğe gitme kararı aldık. Seçim materyallerimizle ve dergimizle, stand faaliyeti dışında birebir giderek diyalog geliştirmeyi tartıştık. Seçim çalışmaları dışında üniversite gündemine dair yapacağımız çalışmaları alacağımız haftalık YDG toplantılarında periyodik bir şekilde planlamamıza katacağız.

Tüm bu gündemlerin tartışmaları doygunluğa ulaştıktan sonra toplantımız, ülke gündemine dair tartışmaların olacağı ve bununla birlikte çalışmalarımızı planladığımız geniş katılımlı bir toplantı tarihi belirledikten sonra sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu