Manşet

Militanlarda Ahmet Atakan ve Serkan Tosun’a atfen eylem


 H.Merkezi: Elimize E-posta yoluyla ulaşan haberi haber değeri taşıdığı için yayımlıyoruz:

  Sancaktepe- Sarıgazi’de TKP/ML militanları bir dizi eylem gerçekleştirdi. Elimize e-posta yoluyla ulaşan haberde yapılan açıklamada  “Gezi Ayaklanması’nın devam ettiği günlerde cami-cem evi projesine karşı ayaklanan halkın üzerine devletin kolluk güçleri hedef gözeterek attığı biber gazlarıyla saldırmaya devam etmektedir” denildi. 

 Açıklamada ayrıca Sarıgazi Kaymakamlığına dönük gerçekleştirilen eylemlerin Antakya’da katledilen Ahmet Atakan ve MLKP savaşçısı Serkan Tosun’a atfen gerçekleştirildiği de belirtildi. Eylemin anlatıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

 Gerçekleştirdiğimiz bu eylemde öfkemizin hedefi Sancaktepe Kaymakamlığı oldu. Partimiz militanları Sancaktepe Kaymakamlığı’na havai fişekler ve Molotof kokteyllerle iki gün boyunca saldırı düzenledi. Saldırılar boyunca aciz kalan faşist kolluk güçleri ağır darbelerle geri püskürtüldü. İki polis Molotof kokteyllerle yakılırken polis araçları da savrulan ateş topları ile tutuştu.

 

sancaktepeGünlerdir Demokorasi Caddesinde yürüyüş gerçekleştirmek isteyen halka karşı biber gazları plastik mermiler ve TOMA’larla saldıran polise yine TKP/ML militanları tarafından Molotof kokteylleri ve havai fişeklerle karşılık verildi. Saldırılar sonucu polis geri çekilmek zorunda kaldı.

 Yedi gün boyunca kararlı bir şekilde sokağa dökülen halkın yanında olan,  öncülüğünü yapan Partimiz, düşmanın bütün saldırılarını göğüslemiş halkın yanında savaşarak, düşmana ağır darbeler vurmuştur.

 Halkın güvenini bir kez daha tazeleyen Partimiz “Yaşasın partimiz TKP/ML halk ordusu TİKKO” “Kızıl ordu TİKKO katillerin peşinde” sloganları ve çeşitli milliyetlerden Türkiye proletaryasını TKP/ML saflarında Halk Savaşı’na davet etti…”

Açıklama;

*ŞEHİTLERİMİZİN HESABINI SORACAĞIZ.

 * YAŞASIN DEMOKRATİK HALK DEVRİMİ, YAŞASIN HALK SAVAŞI!

 * YAŞASIN MARKSİZM LENİNİZM MAOİZM’!

 * YAŞASIN PARTİMİZ TKP/ML, ÖNDERLİĞİNDEKİ TİKKO VE TMLGB!

 * ŞEHİTLERİMİZİN HESABINI SORDUK SORACAĞIZ.” şeklindeki sloganlarla sona erdi.

 

 

 

   

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu