Güncel

Minbic’de 169 çete öldürüldü

H. Merkezi: Minbic Askeri Meclis güçlerine yönelik 3 koldan gerçekleşen çete saldırılarıyla yaşanan çatışmalarda 169 DAİŞ çetesi öldürüldü.

DAİŞ çeteleri dün Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının kuşatmasını kırmak amacıyla Minbic’e yönelik 3 koldan organize saldırılar düzenledi. Kentin kuzeybatısında El-Sacûr suyu boyunca, batı yönünde El-Erîma köyü tarafından ve  güney yönünde ise Xirbet El-Rûs köyünden Oseclî köyüne kadar olan geniş bir hat üzerinde gelişen çete saldırılarına Minbic Askeri Meclisi savaşçıları güçlü direnişle karşılık verdi.

Yaklaşık 11 saat süren şiddetli çatışmalar sonucunda her üç saldırı kolu da kırılarak çeteler püskürtüldü.

Çatışmalarda çetelere ağır darbeler vuran Minbic Askeri Meclisi savaşçıları, kentin güneyinde Meskene kasabası yolundaki hatta, Xirbet El-Rus, Qer’a Kebîra ve Qer’a Sexîra köylerindeki şiddetli çatışmalarda 88 çete üyesini öldürdü. Xirbit El-Rûs köyünde ise çetelere ait bir tank imha edildi.

Minbic’in kuzeyinde El-Refîha köyünden Dadat kasabası ve Um Eedsê köylerine kadarki alanı kapsayan Sacur suyunun kuzeybatısında yaşanan çatışmalarda 60, Minbic-Cerablus arasındaki alanda ise 21 çete üyesi olmak üzere dünkü çatışmalarda tespit edilebilen 169 çete üyesi öldürüldü.

Halen yer yer kısa aralıklarla devam eden çatışmalarda Koalisyon güçlerine bağlı savaş uçakları da DAİŞ mevzilerine 10 hava saldırısı düzenledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu