Manşet

Muhabirimiz İzzet Uysal serbest bırakılsın!

Milyonlar ayağa kalkarken; TV’den penguen belgeselleri yayınlayan, seyircilerine çizgi film izleten, “Türk Sanat Musikisi” programları yayınlayan bir burjuva-feodal medya gerçekliği karşısında alternatif olan devrimci, demokrat, yurtsever basın her daim devletin hedefinde olmuştur.

Gezi direnişi sürerken biz de Özgür Gelecek gazetesi olarak bu direnişin tüm ayrıntılarını, devletin direniş karşısındaki tutumunu hep gündeme taşıdık ve gazetemizi, sitemizi bu haberlerle besleyerek halkımıza olayların gerçek yüzünü anlatma çabasına giriştik. 11 Haziran’da Taksim Meydanı’na yönelik polis saldırısının ardından açıklama yapan İstanbul Valisi H. Avni Mutlu, özgür basını “gazeteci görünümlü ve farklı amaçlar taşıyan kimseler” olarak adlandırdı.

Bu tanımlamanın ardından polis özgür basını daha fazla hedef almaya başladı. Muhabirler tartaklandı, gözaltına alındı, araçlara bindirilerek 3-4 saat darp edildi. ESP’ye yönelik operasyonda ETHA ve Atılım gazetesi de hedef olarak seçildi ve gözaltına alınan gazeteciler tutuklandı.

Son olarak 20 Haziran sabah saatlerinde Gündoğdu Meydanı’nda Gezi direnişi çadırlarına yapılan baskında, 6 okurumuzun yanı sıra bu saldırıyı çeken İzmir muhabirimiz İzzet Uysal da gözaltına alınarak, TEM’de yapılan sorgusunun ardından tutuklandı.

Muhabirimiz Uysal gibi bizim görevimiz gerçeği anlatmak, gerçeği kameramıza çekmek, gerçeği fotoğraflamak… Halkın öfkesini, direnişini, sevincini gazete sayfalarımıza yansıtmak… Biz bu görevimizden asla vazgeçmeyeceğiz.

 

Muhabirimiz İzzet Uysal serbest bırakılsın!

Okurlarımız serbest bırakılsın!

Özgür basın susturulamaz!

 

Özgür Gelecek Gazetesi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu